x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Przygoda, Praca, Codzienność. Porównanie kombivanów Fiata, Forda i VW

05.01.2015, 16:39 przez Maciek

Coraz większe nasycenie na rynku kombi-vanów stwarza coraz ciekawszą rywalizację w tym segmencie. Dobranie samochodów do porównania nie było więc wcale oczywiste. Padło na Volkswagena Caddy, Forda Tourneo Connect oraz Fiata Doblo. Każdy z nich zaspokaja te same potrzeby lecz w nieco inny sposób. Zatem jakie cechy są tymi kluczowymi dla nabywcy kombi-vana, oraz na który z wymienionych modeli się zdecydować? Zapraszamy do lektury!

Ustalmy na początek co oferują modele typu kombi-van. Przede wszystkim jest to swoista „hybryda” samochodu typowo dostawczego oraz kompaktu. Dostajemy więc dużą przestrzeń ładunkową nie tracąc przy tym na komforcie i prowadzeniu. Przeanalizujmy zatem co dostajemy od tych z pozoru takich samych aut.

Przestrzeń ładunkowa

Gabarytowo największy z trójki jest Ford Tourneo z długością 4418 mm i szerokością 1835 mm. VW Caddy jest o 12 mm krótszy i niecałe 40 mm węższy, natomiast Doblo jest wśród nich najkrótsze z długością „tylko” 4390 mm. Czy podobnie będzie kształtowała się rywalizacja pojemności ich bagażników?

Porównując  standardowe pojemności bagażników Fiata, Forda i Volkswagena (z rozłożonymi siedzeniami), na prowadzenie wysuwa się Ford oferujący aż 1029 litrów przestrzeni. Co ciekawe Fiat oferujący standardowo tylko 790 litrów, po złożeniu tylnych siedzeń, deklasuje rywali wynikiem 3200 litrów. Dla porównania Caddy, po złożeniu tylnej kanapy, zapewnia 2850 litrów a Ford "skromne" 2410 litrów. Pierwszy plus dla Doblo? Niekoniecznie.. Fiat mocno przegrywa z konkurentami w ładowności, oferując tylko 500 kg maksymalnego ciężaru ładunku (Ford 585 kg a Caddy aż 751 kg).

Zwycięzcą w kategorii praktyczności zostaje zatem Volkswagen Caddy oferujący bardzo przyzwoitą przestrzeń ładunkową, która w połączeniu z wysokim limitem ciężaru ładunku zapewnia naprawdę spore możliwości przewozowe. Argumentem na korzyść Fiata Doblo jest natomiast tylna klapa otwierana na boki, której otwarcie wymaga mniej miejsca i umożliwia załadunek z wózka widłowego.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test Volkswagen Caddy - kompakt czy dostawczak?
brak komentarzy
Premiery
Nowy Fiat Doblo Active Family Space
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.