x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Co ma wspólnego Juliusz Verne i Audi???

05.01.2015, 20:41 przez Bogusław Korzeniowski

550 mil autonomicznej jazdy z Doliny Krzemowej do Las Vegas: długodystansowy test koncepcyjnego Audi A7 Sportback piloted driving concept

W długodystansowym teście Audi A7 piloted driving concept, który właśnie będzie się rozpoczynał, po raz pierwszy kierowcami będą dziennikarze. Trasa wiedzie ze Stanford w Dolinie Krzemowej, do Las Vegas w Nevadzie, wprost na CES 2015 (Consumer Electronics Show), jedne z najważniejszych na świecie targów elektroniki.

„Jazda testowa z zachodniego wybrzeża Kalifornii do Las Vegas udowodni naszą czołową pozycję w dziedzinie rozwoju autonomicznej jazdy” – podkreśla prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi ds. rozwoju technicznego. Długodystansowy test rozpoczęty w kalifornijskim Stanford, uwzględniający realny ruch i prawdziwe warunki drogowe, jest wspólną akcją Audi, Volkswagen Electronics Research Laboratory (ERL) oraz Volkswagen Group Research and Development. Audi A7 piloted driving concept pokona dystans ponad 550 mil (ok. 900 km) w dwóch całodziennych etapach.

Audi A7 piloted driving concept wykorzystuje najnowsze, opracowane przez koncern z Ingolstadt rozwiązania techniczne, jakie można zastosować w pojeździe koncepcyjnym. System, przy prędkościach od 0 do 70 mil na godzinę, czyli ponad 110 km/h, wydatnie odciąża kierowcę jadącego autostradą. Samochód nazwany przez swoich konstruktorów „Jack“, potrafi samodzielnie zmieniać pas ruchu oraz wyprzedzać. Ponadto Audi A7 piloted driving concept samoczynnie przyspiesza i hamuje. Przed zmianą pasa ruchu na lewy, lub jak jest dopuszczalne w USA na prawy, system dostosowuje prędkość naszego auta do prędkości pojazdów na sąsiednich pasach ruchu. Jeśli obliczenia wskazują, że odległość między pojazdami i czas na wykonanie manewru są wystarczające, samochód sam, szybko i precyzyjnie dokonuje zmiany pasa.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Autonomicznie jeżdżący na torze Sportowy RS 7 Audi
brak komentarzy
Do kawy
Chile Tour - A7 na drugiej półkuli
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.