x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Citroen w 2015 liczy na C4 Picasso, Cactusa i markę DS

07.01.2015, 17:19 przez Bogusław Korzeniowski

Początek roku to czas podsumowań mijającego okresu i plany na przyszłość. Ponieważ gospodarka jest zespołem naczyń połączonych, a decyzje rządu o zmianach obowiązków fiskalnych, oraz nasycenie rynku używkami z zachodu sprawiły pewne ożywienie na rynku motoryzacyjnym, z pytaniami o przyszłość i efekty decyzji rządu zwróciliśmy się do kilku koncernów.

Oto wypowiedź szefowej działu PR firmy Citroen Polska Marty Turskiej

RED. Od kwietnia 2014 przedsiębiorca nabywając samochód osobowy ma prawo odliczyć 50% VAT, bez względu na jego wysokość. Czy to ożywiło sprzedaż w Waszej firmie?

Citroen - Nie zaobserwowaliśmy szczególnej zmiany miksu sprzedaży na korzyść klienta flotowego, która mogłaby wynikać właśnie ze zmian w przepisach podatkowych. Oczywiście na koniec roku sprzedaż poszła do góry, ale jest to tradycyjny moment ożywienia w sprzedaży do firm. 

RED. Od lipca 2015 jest możliwość, że również 50% VAT z kosztów paliwa będzie można odliczać, czy wg Państwa taka nowelizacja przyczyni się do rozwoju gospodarczego i wzrostu sprzedaży samochodów?

Citroen - Z perspektywy importera każde działanie i każdy przepis obniżający koszty funkcjonowania firm sprzyja rozwojowi naszej gospodarki. Mamy więc nadzieję, że korzystne i sprzyjające przedsiębiorcom przepisy w pozytywny sposób przełożą się na nasze wyniki handlowe.

RED. Niezmienne pozostaje natomiast wpisywanie roku produkcji, a nie daty pierwszej rejestracji. To wiąże się nie tylko z wyprzedażami i obniżeniem zysku w firmach, ale też z zaniechaniem wprowadzania nowości pod koniec roku. Czy wiecie Państwo coś o zmianie tego anachronizmu?

Citroen - Rzeczywiście wpisywanie roku produkcji zamiast daty pierwszej rejestracji jest anachronizmem- w pełni się z tym zgadzamy. Jest to zjawisko, które szkodzi branży motoryzacyjnej w Polsce.

RED. Prywatny import starych modeli mocno osłabł. Czy w związku z tym planujecie Państwo wprowadzenie do swoich salonów dwu-trzyletnich modeli Waszego koncernu, importowanych centralnie?

Citroen - Citroen Polska na chwilę obecna nie przewiduje importu samochodów używanych i wprowadzania ich do oferty naszych dilerów. Na chwile obecną proponujemy naszym klientom ofertę samochodów używanych z gwarancją sygnowaną znakiem Citroen Select, a także ofertę dodatkowych premii przyznawanych za odkup lub złomowanie dotychczasowego samochodu przy zakupie nowego Citroena. Ta oferta skusiła już wielu klientów, mamy nadzieję, ze jej kontynuacja w 2015 roku również będzie bodźcem do zakupu nowego auta.

RED. A nawiązując bezpośrednio do Waszej firmy w mijającym roku. Jaki model był kołem zamachowym i cieszył się największym zainteresowaniem klientów w roku 2014?

Citroen - W ofercie citroena niezmienna popularnością cieszy się Citroen Berlingo, który dzięki swojej funkcjonalności kupowany jest przez klientów indywidualnych oraz do firm. 2014 rok to dla nas także wielki sukces C4 Picasso II generacji, który dzięki zupełnie nowemu nadwoziu i technologiom uprzyjemniającym podróż szybko odzyskał pozycję lidera w segmencie. Wprowadzony do sprzedaży w drugiej połowie roku Citroen C4 Cactus również spotkał się z przychylnymi opiniami użytkowników. Mamy nadzieję na kontynuację sukcesów w 2015 roku.

RED. A jak planujecie Państwo sprzedaż w roku 2015? Czy będzie stagnacja, delikatny wzrost, czy też nareszcie wyjdziemy z dołka?

 Citroen - Według nas rynek wzrośnie o 4%, co powinno również pozytywnie przełożyć się na wolumeny sprzedaży marek Citroen i DS.

Rozmawiał Bogusław Korzeniowski

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test Citroena C4 Cactus - Lubię to!
brak komentarzy
Testy samochodów
Test Nowego Citroena C4 Picasso – marsjański łazik
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.