Opel Tigra I - typowe usterki, poradnik kupującego

13.09.2012, 18:58 przez konrad

Opel Tigra I to niewielkie, sportowe autko, produkowane w latach 1994 – 2000. Ciekawy design nadwozia utrzymanego w stylu coupe do dziś przyciąga uwagę innych kierowców. Opel Tigra I to samochód, którym wygodnie podróżuje się jedynie kierowcy i jednemu pasażerowi (jazda na tylnej kanapie to tortura), dlatego najlepiej sprawdza się w roli auta dla młodego człowieka, który co najwyżej ma zamiar dojechać nim do pracy, szkoły lub ukochanego/ukochanej. Z racji ciekawego designu, małych wymiarów i łatwego manewrowania w mieście autko zaskarbiło sobie sympatię wielu młodych pań.

Opel Tigra to niemalże brat bliźniak Opla Corsy B. To bliźniak dwujajowy, bo różni się wyglądem zewnętrznym. Przy stworzeniu Tigry skorzystano za to z płyty podłogowej, wyposażenia kabiny oraz silników produkowanych dla Corsy B.  Samochód produkowany był w jednej wersji nadwozia – jako dwudrzwiowe coupe. 

W Oplu Tigrze I stosowano tylko dwa rodzaje silników benzynowych. Pierwszym był silnik o pojemności 1.4litra i mocy 90KM a drugim silnik o pojemności 1.6 litra i mocy 106KM. Obydwa wyposażone były w elektroniczny wtrysk paliwa i szesnaście zaworów. Podstawowym modelem skrzyni biegów, jaką stosowano w Tigrze, była pięciobiegowa manualna. Można też znaleźć egzemplarze (z silnikiem 1.4) wyposażane w czterostopniowy automat. Tigra nie była wyposażana w jednostki wysokoprężne.

Teraz, kiedy już nieco poznaliśmy sportowego Tygryska, przyjrzyjmy się problemom, jakie to autko sprawia swoim właścicielom. Tradycyjnie najważniejszy jest napęd. Obydwa silniki są głośne i można się po nich spodziewać wycieków oleju spod pokrywy zaworów. Zdarzają się także uszkodzenia uszczelki pod głowicą. Zawodny jest zawór recyrkulacji spalin EGR, psują się alternatory i przewody wysokiego napięcia. Problemów może przysporzyć układ zapłonowy oraz silniczek krokowy.

W niektórych autach zdarzają się problemy ze zbyt wysoką temperaturą silnika. Układ chłodniczy nie jest sobie w stanie poradzić i niekiedy użytkownicy wymieniają chłodnicę na większą. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na pękające przewody z płynem chłodniczym. Przy kupnie auta trzeba zwrócić koniecznie uwagę na stan przekładni kierowniczej, która może łapać luzy.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.