x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Opel Meriva - typowe usterki, poradnik kupującego

13.09.2012, 18:58 przez konrad

Opel Meriva to ciekawy przykład tego, jak można maksymalnie wykorzystać posiadany już projekt i stworzyć na jego podstawie zupełnie nowe auto. Opel Meriva bowiem to minivan stworzony na płycie podłogowej Opla Corsy C, wykorzystujący część jego silników a także nawiązujący stylem nadwozia do swojego mniejszego protoplasty. W tak stworzonym samochodzie Opel zastosował niezwykle ciekawy i funkcjonalny system mobilnych foteli Flex Space, dzięki którym auto można idealnie dostosować do potrzeb pasażerów.

Meriva to mały vanik, będący interesującym pomysłem na niewielkie acz wygodne autko rodzinne. Złośliwcy określają go mianem nadmuchanej Corsy. Ale ta nadmuchana Corsa jest w stanie wygodnie przewieźć cztero albo pięcioosobową rodzinę ze sporymi bagażami za cenę niewielkiego zużycia paliwa. Do pełni szczęścia brakuje jedynie bezawaryjności, bo auto niestety potrafi sprawić nieco problemów.

Opel Meriva pojawił się w salonach w 2003 roku. W 2006 samochód przeszedł facelifting, w czasie którego dokonano kilku kosmetycznych zmian w nadwoziu. W 2010 roku w salonach pojawił się następca, tym razem oparty konstrukcyjnie o elementy  Opla Corsy D.

Co znajdziemy pod maską standardowego (poza wersją OPC) Opla Merivy? Pięć silników benzynowych i cztery wysokoprężne. Benzyniaki to: 1.4l Twinport (90KM), 1.6l (87KM), 1.6 16V  (101KM) i 1.6 Twinport 105KM) oraz 1.8 16V (125KM). Twinport to jednostki wyposażone w dodatkowe przepustnice w kanałach dolotowych silnika. Rozwiązanie to ma na celu zmniejszenie apetytu silników na paliwo. Wśród silników wysokoprężnych znajdziemy stworzony wspólnie z Fiatem silnik 1.3CDTI (75KM), oraz silniki japońskiego Isuzu 1.7DTI (75KM) i 1.7CDTI (101 i 125KM). W aucie stosowano pięciobiegowe skrzynie manualne i pięciobiegowe automatyczne.

Jak zwykle poszukiwanie problemów rozpoczniemy od silników. Silniki benzynowe mogą zaskoczyć po pierwsze wyciekami oleju a po drugie sporym apetytem na olej, sięgającym często powyżej deklarowanej przez producenta ilości litr na tysiąc kilometrów. Należy zwrócić uwagę na stan przewodów elektrycznych osprzętu silnika. Są one słabej jakości.  Problemy sprawia także zawór EGR.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Ile naprawdę można zaoszczędzić na OC i AC - 400 zł czy 4 000 zł?
5 komentarze
Premiery
Mokka - nowy Opel
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

jura

QPEL MERIWA SILnik na rope dusi sie nie wchodzi na obroty co morze byc przyczyna porada

4 stycznia 2014 16:56:26 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.