x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Opel Signum - typowe usterki, poradnik kupującego

13.09.2012, 18:58 przez konrad

Model Signum można przyrównać do niechcianego dziecka, które niby nosi to samo nazwisko, ale jakoś nie bardzo pasuje do reszty rodziny. Niby jest spokrewnione z resztą (ta sama marka, płyta podłogowa od Vectry), ale po wejściu do sprzedaży innego modelu (w tym przypadku Insigni) jakoś nikt po Signum nie płacze. 

Sam samochód też jest taki po prostu... nie wiadomo jaki. Niby znów widać przynależność do rodziny, przód jakby od Merivy, tył podobny od Astry (Signum jeszcze jako prototyp był prekursorem nowego stylu Astry na targach motoryzacyjnych), ale jakoś mało się to kojarzy z luksusem czy innowacyjnością. Raczej z pobieżnie zmontowanym składakiem z gotowych elementów i pójściu do przodu w ramach zasady jakoś to będzie, dopóki nie wymyślimy nic nowego (czyli do czasu wejścia do sprzedaży Insigni).

Opel Signum wszedł do seryjnej produkcji w 2003 roku. W 2006 roku przeprowadzono kosmetyczny facelifting, a w 2008 auto wycofano z produkcji (wtedy do gamy aut Opla weszła Insignia). Samochód produkowany był tylko jako pięciodrzwiowy hatchback. Zastosowano w nim szereg ciekawych elementów wyposażenia, charakterystycznych dla aut klasy wyższej. Najbardziej zadowoleni są pasażerowie, siedzący na tylnej kanapie, mający do dyspozycji stoliki, lodówkę, schowki i mocowania do DVD. Kierowca też nie powinien narzekać na systemy wspomagające jego pracę. Wszyscy, kierowca i pasażerowie mogą co najwyżej narzekać na ich niezawodność. Ale o tym później.

Opel Signum mógł być wyposażany w szereg mocnych silników benzynowych i wysokoprężnych. Zacznijmy od jednostek benzynowych: 1.8 (122KM i 140KM), 2.0 Turbo (175KM), 2.2 Direct (155KM). 2.8 V6 Turbo (230KM), 2.8 V6 Turbo OPC (250KM) oraz 3.2 V6 (211KM). Stosowane w Signum silniki wysokoprężne to następujące jednostki: 1.9 CDTI (listwa common rail, 120KM i 150KM), 2.0 DTI (wtrysk bezpośredni, 100KM), 2.2 DTI (wtrysk bezpośredni, 125KM) oraz 3.0 CDTI  V6 (listwa common rail, 177KM i 184KM).

Jakich problemów możemy spodziewać się po silnikach benzynowych? Przede wszystkim napraw wymagają elementy rozrządu i alternatory a problemów mogą narobić także pękające kolektory ssące. Zawodna bywa także elektronika sterująca, czujniki ( m in położenia wału korbowego), zdarzają się pęknięcia wałów korbowych. Rozrząd to czuły punkt tego auta. Regularna jego wymiana (najlepiej wcześniej, niż to zaleca producent), tak samo jak wymiana filtrów i oleju jest tu kluczem do zaoszczędzenia sobie niektórych kłopotów. Kosztownych problemów mogą narobić także turbosprężarki w silnikach turbodoładowanych. Przy kupnie auta z silnikiem 2.0 Turbo i jego większymi braćmi właściciel auta powinien przygotować się na spalanie dochodzące nawet do dwudziestu litrów na setkę. W zamian za to samochód daje jednak sporo emocji. Jednakże już najmniejszy silnik 1.8 jest w stanie dać zadowalającą dynamikę (ale bez sportowych emocji).

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Opel Vectra C - awaryjność
brak komentarzy
Poradnik kupującego
Opel Insignia - typowe usterki
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

Ja

Autor tego artykułu stanowczo przesadza w ostatnich dwóch akapitach i nigdy tym samochodem nie jechał. Pozdrawiam przytomnych.

9 lipca 2014 13:47:12 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.