x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test SX4 S-Cross podczas zimy której nie było

23.01.2015, 16:11 przez Bogusław Korzeniowski

O modelu SX4 S-CROSS mieliśmy okazję już pisać podczas testu latem 2014. W tekście „Potężny krok naprzód”  opisaliśmy wówczas dokładnie genezę powstania modelu i pokazali różnice między nim, a dotychczas znanym SX4. Ponieważ jednak firma Suzuki za jeden z podstawowych atutów tego modelu uważa napęd na 4 koła ALLGRIP, z odpowiednim wyprzedzeniem umówiłem się na jazdy testowe w połowie stycznia. Wiadomo przecież, że walory układu napędowego i przyczepność samochodu najlepiej sprawdzić, gdy droga jest oblodzona i zaśnieżona. Jednakże zima zrobiła w tym roku psikusa i śnieg mamy tylko na wyciągach narciarskich. Pewną namiastką gorszych warunków drogowych były jedynie ranne przymrozki, gdy nagle samochód -jadąc po suchej jezdni- wjeżdżał na liszaje lodu. Nie udało nam się zatem dokładnie sprawdzić wszystkich plusów i minusów tego modelu, ale… możemy przekazać jak pojazd zachowuje się w normalnych warunkach polskiego klimatu. Zatem…

Nowa definicja crossovera

Pisząc o tym modelu nie sposób nie wspomnieć o karoserii modelu. Suzuki SX4 S-CROSS jest bowiem wyjątkowym modelem typu crossover, stanowiącym udane połączenie samochodu kompaktowego z rozwiązaniami stosowanymi w modelach terenowych (SUV). Stąd też uwagę zwraca wzornictwo nadwozia łączące harmonijnie rzeczywistość świata miejskich ulic ze zdolnością do jazdy w trudniejszym terenie. Sportowa linia z dynamicznym przodem samochodu i masywnym tyłem od razu sygnalizuje jego możliwości. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny podkreśla ochronny pakiet Outdoor wraz z systemem zintegrowanych relingów dachowych.

Nieskrępowana przestrzeń

Kabina SX4 S-CROSS nie jest typowym modelem SUV. Wsiadając do niej mamy raczej wrażenie modelu kompaktowego który został nieco „napompowany”. Model oferuje bowiem dużą ilość miejsca zarówno dla pasażerów podróżujących na przednich, jak i tylnych siedzeniach, wnętrze zaskakuje komfortem, ergonomią siedzeń oraz wyciszeniem kabiny, a dodatkowo rozplanowanie zegarów i styl deski rozdzielczej przypominają ten z wersji kompaktowych. Imponujący jest także bagażnik o pojemności 430 l (VDA). Posiada on regularny kształt umożliwiający zapakowanie przedmiotów o różnych wymiarach, a jego dodatkowymi atutami są niski próg załadunku, oraz system podwójnej podłogi bagażnika. Ta ostatnia tworzy praktyczny schowek pod podłogą bagażnika, umożliwiający schowanie drobnych pakunków, a jednocześnie, przy złożeniu tylnego oparcia, mamy płaską przestrzeń ładunkową (pojemność bagażnika wynosi wówczas 875 litrów)

Niezawodny w każdych warunkach

Jak wspominałem, umawiając się na test pojazdu liczyłem na to, że będę miał okazję jeździć po zaśnieżonych drogach, ale nie dane było mi sprawdzić wszystkich walorów tego modelu. Jednak to co zaobserwowałem zapewne będzie interesującą wiadomością dla osób zastanawiających się nad zakupem tego modelu. SX4 S-CROSS został wyposażony w najnowszą generację napędu na 4 koła opracowaną na podstawie wieloletnich doświadczeń Suzuki w dziedzinie technologii napędu na obie osie. ALLGRIP zapewnia nie tylko przyjemność z jazdy, ale i poczucie bezpieczeństwa niezależnie od warunków panujących na drodze.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Suzuki Hustler „Samochodem Roku 2015” RJC
brak komentarzy
Aktualności
Suzuki SX4 S-CROSS już od 59 900 zł!
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.