x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Doblo Cargo - najlepszy do pracy

03.02.2015, 09:42 przez Bogusław Korzeniowski

Po debiucie podczas światowej premiery na Międzynarodowym Salonie w Hanowerze w 2014 roku, nowy Doblò Cargo prezentuje się szerokiej publiczności ze swoją całkowicie odnowioną stylistyką zarówno nadwozia, jak i wnętrza samochodu, o wyraźnym charakterze zbliżonym do aut osobowych. Świadczy o tym bardziej nowoczesny i wyrazisty przód samochodu, większych rozmiarów grill oraz wszystkie nowe elementy (zderzak, maska silnika, reflektory i lampy tylne).

Nowości pojawiają się również we wnętrzu samochodu, które zyskało nowoczesny wygląd dzięki nowej desce rozdzielczej, tapicerce foteli, kierownicy, grafice zestawu wskaźników i panelom drzwi. Jednocześnie, ukierunkowanie na zwiększenie funkcjonalności przejawia się w specjalnych, ergonomicznych rozwiązaniach: umieszczonym z przodu trzem siedzeniom, poprawie komfortu akustycznego w kabinie, nowych systemach multimedialnych i nawigacji oraz ocpji Gateway. Poza tym, tak samo jak w poprzedniej generacji, pojemność i ładowność nowego Doblò Cargo plasują go u szczytu swojej kategorii.

Drugim założeniem, w oparciu o które powstał nowy samochód Fiat Professional, to uzyskanie maksymalnych osiągów. Udało się to poprzez poprawę charakterystyki wartości momentu obrotowego podczas jazdy po mieście (nawet o 40%). Dodatkowo, nowy Doblò Cargo zapewnia lepsze prowadzenie i komfort jazdy w swojej kategorii, przede wszystkim dzięki dwuwahaczowemu, niezależnemu, tylnemu zawieszeniu typu Bi-link (element niespotykany w tym segmencie samochodów). Ponadto, gama poszerza się o nową wersję „EcoJet", w której montowane są silniki 1.3 Multijet II o mocy 90 KM i 1.6 Multijet II o mocy 105 KM. Wersje te łączą niskie zu­ży­cie pa­li­wa z ograniczonymi kosz­ta­mi ob­słu­gi (mniejsze nawet o 15%).

Znacząca zmiana pod względem funkcjonalności i osiągów, połączona z rozwojem ukierunkowanym na poprawę „TCO" (całkowitego kosztu użytkowania) - przyczyniają się do tego, że nowy Doblò Cargo jest samochodem niezawodnym, wyróżniającym się większą wartością dla Klienta Fiat Professional. Całość jest jeszcze bardziej interesująca dzięki bogatej gamie usług i akcesoriów zrealizowanych we współpracy z Mopar, jak i korzystnym propozycjom finansowym, opracowanym przez FCA Bank.

W zależności od rynku, gama składa się z czterech wersji nadwozia (Cargo, Kombi, Work Up i podwozie do zabudowy), dwóch wariantów wysokości dachu i dwóch długości rozstawu osi. Do wyboru jest sześć silników turbodiesel - 1.3 MultiJet II (75 i 90 KM), 1.6 Multijet II (100 i 105 KM), 1.6 Multijet II o mocy 90 KM ze zrobotyzowaną skrzynią biegów i 2.0 Multijet II o mocy 135 KM oraz trzy silniki benzynowe: 1.4 o mocy 95 KM, 1.4 TurboJet o mocy 120 KM i 1.4 TurboJet o mocy 120 KM (benzyna/metan). Jest to najszersza oferta w segmencie z wersjami i rozwiązaniami, które rozciągają się od furgonów po pojazdy specjalistyczne.

Następca cieszącego się dużą popularnością modelu (od roku 2000 po dzień dzisiejszy został wybrany przez ponad 1 400 000  Klientów) - nowy Doblò Cargo - stawia na ugruntowanie swojej pozycji w tym segmencie rynku, który stanowi około 25% wszystkich, europejskich lekkich samochodów dostawczych.

Oferowany w ponad 80 krajach całego świata, w tym w Ameryce Północnej, w której sprzedawany jest, jako Promaster City pod marką RAM, nowy Doblò to samochód „światowy" - tak samo, jak nowy Ducato - i z pewnością przyczyni się do rozwoju firmy FCA w branży lekkich samochodów dostawczych.

Tak, jak poprzednie generacje, nowy Doblò Cargo jest produkowany w zakładzie Tofaş w Bursie w Turcji, w jednym z najlepszych zakładów na świecie, o czym świadczy przyznanie mu Złotego Poziomu w ramach World Class Manufacturing.

Większa funkcjonalność, większa wydajność i większa wartość sprawiają, że nowy Doblò Cargo jest „najlepszym narzędziem pracy".

Podobne artykuły

Premiery
Nowy Fiat Doblo Active Family Space
brak komentarzy
Premiery
Nowy Fiat Doblo – czy to bezapelacyjne zwycięstwu w klasie?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.