x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Ford Fiesta MK6 - awaryjność

13.09.2012, 18:58 przez konrad

We wszystkich silnikach benzynowych należy spodziewać się awarii osprzętu silnika. Zawodzą takie elementy jak alternatory, silniczki krokowe, sondy lambda i układy zapłonowe.

W przypadku diesli CTDi można spodziewać się bardzo drogich (naprawa kosztuje kilka tysięcy złotych) awarii turbosprężarek i wtryskiwaczy. Silniki te (jak większość współczesnych diesli) są też bardzo czułe na jakość tankowanej ropy. Niskiej jakości paliwo ma katastrofalny wpływ na  wtryskiwacze. Ponadto w tych silnikach zawodzą uszczelniacze wtrysków i przekaźniki świec żarowych. Silniki tym dolegają także wycieki oleju oraz kolejny standardowy i drogi w naprawie problem – uszkodzenie koła dwumasowego (koszt od dwóch do trzech tysięcy złotych).

Producentowi nie udało się wyeliminować problemy z rdzą, który nadal jest bardzo poważny. Wykwity najczęściej powstają na progach, dolnej części drzwi, pokrywach bagażnika i silnika, w komorze silnika, na podwoziu, tylnej klapie, tylnych nadkolach, podłodze pod dywanikami i na układzie wydechowym.

Skrzynie biegów cierpią czasami na wycieki, tak samo zresztą jak przekładnia kierownicza, z której wycieka płyn hydrauliczny. Problemy z maglownicą (w tym modelu dodatkowo z pompą wspomagania) to znów problem odziedziczony po poprzedniku i kompletnie zaniedbany przez producenta. W Fieście MK6 problemy sprawić mogą także tylne bębny hamulcowe, które się zapiekają.

Słabej jakości są łożyska kół oraz końcówki drążków kierowniczych. Co z zawieszeniem? Jest lepiej niż w poprzedniku (Ford Fiesta MK4 / MK5) i zawieszenie jest już lepszej jakości, przez co nie trzeba go tak często wymieniać. Najszybciej presji dziur w polskich drogach poddają się amortyzatory i łączniki stabilizatorów. Właściciele tego auta narzekają także na słabą jakość uszczelek i plastików w środku, które generują niezbyt przyjemne odgłosy w czasie jazdy autem.

Poza drogimi awariami silników diesla, większość awarii w tym aucie nie powinna nadszarpnąć portfela. Części są w miarę tanie (także oryginalne, w większości przypadków nie opłaca się kupować zamienników), a autko można naprawić w niemal każdym warsztacie.

Podczas kupowania warto zwrócić uwagę na przeszłość auta. Samochody te bowiem były bardzo często wykorzystywane w roli aut flotowych. Takie egzemplarze będą z pewnością mocno zużyte i będą wymagały sporych nakładów finansowych. 

Podobne artykuły

Aktualności
Ile naprawdę można zaoszczędzić na OC i AC - 400 zł czy 4 000 zł?
5 komentarze
Poradnik kupującego
Ford Focus II - typowe usterki, poradnik kupującego
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery


Aktualności

Copyright © 2018 CR PLUS Sp. z o.o.