x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test Opla Corsa piątej generacji

21.02.2015, 14:55 przez Bogusław Korzeniowski

Wydaje się to niewiarygodne, ale faktycznie Corsa A (o kanciastych kształtach nawiązujących do Kadetta D, czyli produkowanego przed „łezką”) wyjechała na drogi jesienią 1982. Model doskonale przyjęto na rynku i produkowany był aż do roku 1983. Wtedy to wyjechała na drogi, chyba najbardziej rozpoznawalna, a z pewnością niezniszczalna technicznie, Corsa B. Ta oferowana była do roku 2000. Następca –Corsa C- produkowana była w latach 2000-2006, a model który jeszcze niedawno był w ofercie to Corsa D, mająca swe produkcyjne życie w okresie 2006-2014. Przez cały ten czas sprzedano prawie 12 milionów egzemplarzy, co sprawiło że Corsa wraz z Astrą jest jednym z najbardziej popularnych modeli Opla. W Paryżu podczas prezentacji zauważyliśmy, że piąta generacja Corsy oferuje świeżą stylistykę i ładne, funkcjonalne wnętrze. Co więcej można spodziewać się po nowym modelu sprawdzaliśmy podczas testu.

Styl i elegancja

Patrząc na zarys bryły zmieniło się bardzo niewiele. Projektanci nowej Corsy połączyli bowiem jej popularną, dynamiczną sylwetkę z opływowymi i konturami oraz detalami charakterystycznymi dla obecnej stylistyki Opla. W bryle nie dokonano zatem żadnych rewolucyjnych zmian (wymiary to: długość 402 cm, szerokość 173,5 cm, wysokość 148 cm, rozstaw osi 251 cm), ale mamy za to nowocześniejszą stylistykę. Obecnie przód to elegancko wyrzeźbione reflektory w kształcie skrzydeł z LED-owymi światłami do jazdy dziennej oraz trapezowaty wlot powietrza z dominującą chromowaną listwą i logo marki Opel. Ta stylizacja przedniej partii sprawia, że Corsa doskonale prezentuje się zarówno na parkingu i na drodze, a także zarówno w dzień jak i w nocy. Również tył utrzymano w oszczędnej stylistyce, a centralnie umieszczony na kapie znaczek firmowy, a nade wszystko szerokie, dzielone tylne światła optycznie poszerzają samochód.

O ile zarys bryły nie  uległ dużej zmianie, to wnętrze jest przeskokiem zarówno pod względem stylizacyjnym, jak i technologicznym. Centralnymi elementami deski rozdzielczej są atrakcyjnie prezentujące się panel instrumentów oraz zestaw wskaźników. Kolorowy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 7 cali, będący częścią opcjonalnego systemu multimedialnego IntelliLink (dopłata w wersji Enjoy – 2500 zł), został umieszczony optymalnie w konsoli centralnej, skąd jest widoczny dla kierowcy i pasażera. Ten system jest kompatybilny z urządzeniami zarówno firmy Apple, jak i wyposażonymi w system Android, co czyni Corsę najlepiej skomunikowanym samochodem na rynku. Dużo bardziej przejrzysty niż w poprzedniej wersji jest także zestaw wskaźników, który został zaprojektowany idealnie w osi wzroku kierowcy, a jego kolory sprawiają, ze nie męczy on oczu, ani też nie traci swej wyrazistości nawet przy oślepiającym słońcu.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Opel Corsa OPC – wyścigówka na zwykłych drogach
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.