x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Kadjar rusza na podbój nowych terytoriów

04.03.2015, 11:15 przez Paulina

Renault wchodzi do segmentu crossoverów C z designem łączącym solidnie wyglądającą bryłę z elegancką linią. Oferowany w momencie debiutu rynkowego lakier nadwozia w odcieniu ognistej czerwieni dodaje Renault Kadjar blasku i podnosi jego atrakcyjność.

Renault Kadjar jest crossoverem z segmentu C plasującym się na styku świata SUV-ów, hatchbacków i kombi. Kompaktowe wymiary (4,45 m długości i 1,84 m szerokości) w zestawieniu z niezbyt wysokim nadwoziem (1,60 m) podkreślają dynamikę samochodu.Przód auta nieodparcie kojarzy się z wytrzymałością i solidnością. Chromowana listwa znajdująca naturalne przedłużenie w linii diod świateł dziennych poszerza wizualnie nadwozie i współtworzy wrażenie mocnego auta z charakterem. 17- i 19-calowe, mocno wyprofilowane obręcze kół ze stopu metali lekkich potęgują wrażenie solidności.Mocno zaznaczone błotniki podkreślają płynną linię atletycznej sylwetki auta. Jednocześnie zmysłowe, zaokrąglone linie są dodatkowo podkreśloneosłonami w dolnej części drzwi. Lekko wklęsłe boki auta i muskularne nadkola dodają całości dynamiki.

Wysoki prześwit (190 mm) już na pierwszy rzut oka budzi poczucie solidności i podpowiada, że mamy do czynienia z autem, które chętnie porzuci utarte drogi. Wyrazisty grill dodaje przodowi nadwozia siły wyrazu, a typowe dla SUV-ów przednie i tylne osłony podwozia sugerują terenowe skłonności Renault Kadjar. Osłony dolnej części drzwi chronią te elementy, a jednocześnie podkreślają wizualnie solidność i stabilność nadwozia. Czarne nakładki na nadkola stanowią przedłużenie osłon i progów,i zbliżają Renault Kadjar do świata samochodów terenowych, kojarzącego się z przygodami i ucieczką od codzienności. Płaskie, szynowe relingidachowe z anodowanego aluminium akcentują dynamikę sylwetki.

Wnętrze przykuwa uwagę wysoką jakością oraz niezwykle starannymi precyzyjnym wykończeniem. Nowy model oferuje unikalny styl i wysokiej klasy komfort, a jednocześnie wyróżnia się pełnym ekspresji designem. Instrumenty pokładowe są w naturalny sposób zwrócone ku kierowcy i zapowiadają czekającą go przyjemność jazdy. Rysunek deski rozdzielczej przede wszystkim eksponuje poziome linie, poszerzające optycznie wnętrze. Wrażenie to potęguje ich przedłużenie aż na płaty drzwi dzięki odpowiednim zabiegom stylistycznym. Zespół zegarów i nawiewy są otoczone delikatnymi chromowanymi ramkami. W centralnej konsoli pojawiają się dwie boczne listwy ozdobne, podkreślające jej szerokość i ekskluzywne wykończenie. Uchwyty nad drzwiami i na prawo od centralnej konsoli (do przytrzymania się w czasie jazdy terenowej) stanowią kolejny akcent podkreślający charakter crossovera. Zdecydowany, dynamiczny kształt dźwigni zmiany biegów wskazuje na sportowe zacięcie tego modelu.Kształt przednich foteli został zaprojektowany w sportowym stylu.

Do sportowego charakteru wnętrza przyczynia się również podział przednich foteli na części i pionowa linia oparcia. Wyrazisty kształt boków zagłówków dodaje całości dynamiki, a wyprofilowanie foteli i podparcia bocznego wnosi do wnętrza wyrafinowany akcent. Wyjątkową uwagę poświęcono komfortowi foteli przednich.Fotele są duże i wygodne, a jednocześnie zostawiają sporo miejsca pasażerom siedzącym na tylnych miejscach. Ścięty i lekko pochylony przód siedziska zapewnia lepsze podparcie i podnosi komfort prowadzenia.W górnej części oparcia – podparcia boczne zanikają, dzięki czemu każdyużytkownik może znaleźć idealną pozycję za kierownicą. Wypełnione pianką o dwukrotnie większej gęstości zapewniają komfort siedzenia i jednocześnie doskonałe podparcie. Idealnie dobrana kolorystyka i materiały podkreślają sportowy charakter i wyrafinowanie wnętrza Renault Kadjar. Miękka w dotyku powłoka deski rozdzielczej stanowi kolejne świadectwo starannego wykończenia. Mięsisty materiał pokrywający uchwyty do przytrzymania się podczas jazdy terenowej i górną część deski rozdzielczej nad zegarami podkreśla solidność nowego crossovera. Intensywny, głęboki odcień czerni stanowi doskonałe tło dla centralnie umieszczonego ekranu i ułatwia odczyt informacji.

W wersji z napędem na cztery koła auto oferuje zwiększoną skuteczność napędu nawet przy słabej przyczepności. Wersja z napędem na dwa koła jest wyposażona w system Extended Grip (dostępny w opcji w zależności od kraju), zapewniający mu doskonałą przyczepność w trudnych warunkach drogowych. Duży, wynoszący 190 mm prześwit oraz znaczne kąty natarcia i zejścia (18° i 25°) zapewniaj ą mu swobodę poruszania się w każdym terenie. Przednia i tylna osłona podwozia chronią spód pojazdu.

Zmiana konfiguracji wnętrza jest prosta i intuicyjna. System „Easy Break” z umieszczonymi wewnątrz bagażnika dźwigniami umożliwia odblokowanie i automatyczne złożenie tylnej kanapy, dzielonej w układzie 1/3-2/3. Oprócz tego fotel pasażera z przodu daje się złożyć – za pomocą umieszczonej w jego dolnej części dźwigni – do położenia stolika, umożliwiając załadunek długich przedmiotów. Bagażnik oferuje do wyboru dwa położenia podłogi: dolne, tworzące idealnie płaską powierzchnię, ułatwiającą załadunek dużych przedmiotów oraz górne, pozwalające uzyskać maksymalną objętość, wynoszącą 472 dm³. Możliwość podzielenia bagażnika na 2 lub 3 części stanowi pomysłowe rozwiązanie, zapewniające bezpieczny przewóz bagaży. Wnętrze RenaultKadjar zaskakuje przestronnością. Na tylnych miejscach odległość od siedzenia do dachu wynosi 910 mm, a szerokość nad podłokietnikami– 1 456 mm, co plasuje Renault Kadjar w ścisłej czołówce tego segmentu. Auto dysponuje też rozmieszczonymi w całym wnętrzu schowkami o łącznej pojemności 30 litrów.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Renault Kadjar – nowy styl w świecie Crossoverów
brak komentarzy
Premiery
Kadjar - crossover by Renault
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.