Najdoskonalszy luksusowy SUV świata

16.09.2012, 00:20 przez konrad

Land Rover ogłosił wprowadzenie na rynek zupełnie nowego Range Rovera. Pojazd ma sylwetkę, która jest wynikiem nowej interpretacji kluczowych linii stylistyki. Podczas, gdy wciąż pozostaje niepowtarzalnie i nieomylnie Range Roverem, nowy samochód to krok naprzód w śmiałej ewolucji ikonicznego języka projektowania tego modelu.

Ma on nieco poniżej 5 m długości, co sprawia, że jego gabaryty są podobne do poprzedniego modelu, ale profil jest gładszy i bardziej opływowy – jest najbardziej aerodynamicznym Range Roverem w historii, a współczynnik oporu sięga nawet 0,34 – linia dachu znajduje się 20 mm niżej w trybie ułatwionego dostępu.

Luksusowe wnętrze ma nowoczesny i nieskazitelny charakter, uwzględnia kluczowe cechy Range Rovera, ale odświeżone i z bardziej współczesną nutą. Kabina zachowuje swoją silną, architektoniczną formę, którą podkreślają czyste i eleganckie powierzchnie wykonane ze skóry i fornirów. Dzięki ponad 118 mm dodatkowego miejsca na nogi, pasażerowie na tylnych siedzeniach cieszą się teraz jeszcze większą ilością miejsca i komfortem. Dodatkowo dostępna jest atrakcyjna opcja nowego dwusiedzeniowego pakietu Executive Class, który stanowi ucieleśnienie najwyższego luksusu na tylnych siedzeniach.

Model został stworzony w całości od nowa, tak, aby być najdoskonalszym i najwszechstronniejszym Range Roverem w historii. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii konstrukcji nadwozia i podwozia, charakterystyczne dla tej marki osiągi w każdym terenie weszły na zupełnie inny poziom, w zakresie sprawności w terenie, właściwości jezdnych oraz doświadczenia jazdy na drodze. Pośród wiodących w tej branży innowacji znaleźć można przełomową, nową generację stworzonego przez Land Rovera systemu Terrain Response®, który analizuje bieżące warunki jazdy i automatycznie wybiera najodpowiedniejsze ustawienia pojazdu do danego terenu. Zupełnie nowa architektura zawieszenia zapewnia wiodący w klasie skok koła oraz pracę i zachowanie kół na nawierzchni, które pozwalają sprawnie pokonać każdy teren. Doskonałą przyczepność i stabilność zapewnia sprawdzony inteligentny system stałego napędu na 4 koła stworzony przez Range Rovera, z dwuzakresową skrzynią redukcyjną, pracującą równolegle w stosunku do zaawansowanych elektronicznych systemów kontroli trakcji.

Aby zapewnić niezrównaną trwałość i niezawodność, nowego Range Rovera poddano wyczerpującym testom na drodze i w terenie, takim, jakim poddawane są wszystkie Land Rovery podczas procesu ich konstrukcji, a flota prototypów w ciągu 18 miesięcy przebyła miliony mil w ponad 20 krajach o najróżniejszych klimatach i nawierzchniach.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.