Hyundai i30 w wersji 3-drzwiowej

17.09.2012, 22:36 przez konrad

Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia nowego modelu i30 w wersji 3-drzwiowej, którego oficjalna premiera będzie miała miejsce 27 września, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. 3-drzwiowa wersja i30 jest dopełnieniem linii modelowej, którą tworzą: i30 hatchback oraz wagon. Dzięki tak kompleksowej ofercie Hyundai zamierza trafić do jeszcze szerszego grona odbiorców samochodów z segmentu C.

Zaprojektowany zgodnie z indywidualnym językiem projektowania Fluidic Sculpture (Opływowa Rzeźba), i30 ma wyjątkowo dynamiczny profil, podkreślony dodatkowo przez wydłużone drzwi przednie. W przebudowanej dolnej części tylnego zderzaka umiejscowiono horyzontalnie lampy przeciwmgielne, które w połączeniu z czarną listwą wykończeniową dodatkowo wzmacniają sportowy styl samochodu.

Z kolei czarne elementy przeprojektowanego grila przedniego z uwypuklonym pasem jeszcze bardziej podkreślają jego sześciokątną formę, charakterystyczną dla modeli Hyundaia. W sportowym stylu są także przednie światła przeciwmgielne połączone ze światłami do jazdy dziennej, wykonanymi w technologii LED. Oprawa świateł nawiązuje do wykończenia grila, a całości dopełnia zaprojektowana na nowo, dolna część zderzaka przedniego.

"Hyundai i30 w wersji 3-drzwiowej powstał głownie z myślą o klientach z Europy i zakładamy, że dzięki temu jeszcze bardziej wzmocni obecność naszej marki w segmencie, w którym od 2007 roku odnosimy ogromne sukcesy. Dzięki sportowej wersji naszego najbardziej popularnego modelu, odpowiadamy na zróżnicowane oczekiwania kierowców, ale przede wszystkim wzmacniamy świadomość marki i jej pozytywny odbiór w Europie.” – powiedział Allan Rushforth, wiceprezes Hyundai Motor Europe.

3-drzwiowy Hyundai i30 utrzymał wszystkie najlepsze cechy wersji hatchback, zapewniając komfort użytkownikom, wysoką jakość wykonania i bogate wyposażenie. Samochód jest oferowany w sześciu wersjach silnikowych, z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną. Szczególną uwagę warto zwrócić na jednostkę 1.6l Diesel o mocy 128KM, emitującą zaledwie 97 g CO2 na km, co daje najlepszy wynik jeśli chodzi o stosunek mocy do wydajności w swoim segmencie.

Nowa generacja i30 doskonale odzwierciedla pozycjonowanie Hyundaia jako prawdziwie europejskiego producenta – samochód został zaprojektowany w europejskim centrum R&D marki, a produkowany jest w jednej z najbardziej nowoczesnych fabryk w czeskich Nošoviacach. Jak wszystkie nowe modele marki Hyundai, również i30 w wersji 3-drzwiowej został objęty programem ‘5 lat potrójnej gwarancji’, w którego skład wchodzi: 5 lat pełnej gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat assistance i 5 lat kontroli technicznej. 

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.