x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowe BMW serii 6 [Galeria]

19.03.2015, 10:01 przez Bogusław Korzeniowski

Nowe BMW serii 6 Coupé prezentuje się jako samochód sportowy dla estetów oferujący radość z luksusu i innowacyjnych technologii. Wraz z trzecią generacją tego najwyższej klasy coupé producent samochodów premium, BMW, kontynuuje kultywowaną od dziesięcioleci tradycję ekskluzywnych samochodów marzeń. Nowe BMW serii 6 Coupé imponuje stylistyką, której trudno się oprzeć, i fascynuje jeszcze wyższą dynamiką jazdy niż w poprzednim modelu przy jednocześnie odczuwalnie większym komforcie i większej przestronności. Jako jedyny samochód w tej klasie oferuje wybitnie sportowy charakter, ekskluzywny komfort podróżowania i bagażnik o pojemności 460 l. Typowe dla tego auta wrażenia z jazdy to również zasługa innowacyjnych systemów wspomagających kierowcę i oferty infotainment BMW ConnectedDrive. Nowe BMW serii 6 Coupé spełnia tym samym zarówno najwyższe, jak i najbardziej zróżnicowane wymogi stawiane radości z jazdy w segmencie dużych czteroosobowych samochodów klasy premium.

Niepowtarzalna sylwetka BMW serii 6 Coupé emanuje atletyczną elegancją. Długa maska silnika, krótki przedni zwis i cofnięta kabina oraz większa o 74 mm niż w poprzednim modelu długość karoserii (4894 mm) i większy o 75 mm rozstaw osi (2855 mm) tworzą typowe proporcje coupé BMW. Wyjątkowo wyrazisty, podkreślający stabilność na drodze wygląd zapewnia większa o 39 mm szerokość pojazdu (1894 mm) będąca efektem zwiększenia rozstawu kół. Dynamiczne parcie do przodu i stabilne właściwości jezdne widać na pierwszy rzut oka. Stylistyka auta w autentyczny sposób wyraża charakter auta poprzez linie i harmonijnie ukształtowane powierzchnie na całej długości karo-serii. Źródłem inspiracji dla stylistyki był naturalny ruch fal. Analogicznie do fal, jakie w płynącej wodzie tworzy nieruchome ciało, linie formujące karoserię wychodzą od emblematu BMW na masce silnika i biegną ku obu bokom karo-serii.

Technologia BMW TwinPower Turbo z bezpośrednim wtryskiem benzyny w silnikach nowego BMW serii 6 Coupé oferowanych w ramach premiery rynkowej gwarantuje sportowe osiągi i wzorcową wydajność. W nowym BMW 650i Coupé silnik V8 z turbosprężarkami umieszczonymi pomiędzy rzędami cylindrów generuje maksymalną moc 300 kW / 407 KM.

Ekskluzywną cechą sześciocylindrowego silnika rzędowego o mocy 235 kW / 320 KM w nowym BMW 640i Coupé jest zastosowanie zmiennego rozrządu VALVETRONIC. Obie jednostki napędowe oferowane będą standardowo z ośmiostopniową sportową skrzynią automatyczną. W wyposażeniu standardowym jest też bogaty zakres technologii BMW EfficientDynamics wraz z funkcją Auto Start Stop i trybem ECO PRO w BMW 640i Coupé.

Idealny balans między dynamiką i komfortem jazdy zapewnia w nowym BMW serii 6 Coupé nowo opracowany układ jezdny. Jego elektromechaniczne wspomaganie kierownicy w wyposażeniu standardowym jak i zintegrowany aktywny układ kierowniczy w wyposażeniu dodatkowym to rozwiązania nie-spotykane w tym segmencie. W wyposażeniu dodatkowym oferowany jest również układ dynamicznej kontroli amortyzatorów oraz układ Adaptive Drive ze stabilizacją przechyłów bocznych. Kontrola dynamiki jazdy umożliwiająca indywidualną konfigurację pojazdu należy w nowym BMW serii 6 Coupé do wyposażenia standardowego.

Innowacją w zakresie techniki oświetleniowej są adaptacyjne reflektory diodo-we oferowane w nowym BMW serii 6 Coupé. Ich jasne, białe światło zapewnia intensywne i równomierne oświetlenie jezdni. Ta niespotykana u konkurencji technologia obejmuje również sterowanie strumieniem światła odpowiednio do przebiegu zakrętu. Kolejną opcją są diodowe reflektory przeciwmgielne.

Wyjątkowe w tym segmencie są też systemy wspomagające kierowcę i usługi mobilnościowe BMW Connected Drive. Oferowane jest nie tylko kamera cofania, Surround View, asystent parkowania, BMW Night Vision z rozpoznawaniem osób, Speed Limit Info, ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu i ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu, ale i nowej generacji wyświetlacz BMW Head Up. Wskazówki wyświetlane na przedniej szybie prezentowane są teraz w pełnym zakresie kolorów. Do sterowania funkcji nawigacyjnych, komunikacyjnych, informacyjnych i rozrywkowych służy w nowym BMW serii 6 Coupé standardowo system obsługi BMW iDrive. Jego monitor pokładowy wykonany jest w formie wolnostojącego, umieszczonego na stałe płaskiego ekranu, który stanowi dodatkowy ekskluzywny akcent przestronnego i luksusowego wnętrza. Wyjątkowo wysublimowane brzmienie w samochodzie gwarantuje opcjonalny system Bang & Olufsen High End Surround Sound.

Podobne artykuły

Premiery
Nowe BMW serii 6
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.