x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Leon ST CUPRA od A do Z – sportowe wnętrze rodzinnego auta

27.03.2015, 12:13 przez Bogusław Korzeniowski

Jeśli dla kogoś liczy się wnętrze, Leon ST CUPRA podbije jego serce. Najmocniejsze i najszybsze kombi w historii SEAT-a jednoczy moc silnika z siłą praktyczności, dając połączenie dwóch światów – bagażnika o pojemności 587 l i pierwszej „setki” w 6 s. W kolejnym newsletterze z cyklu Leon ST CUPRA od A do Z odsłaniamy możliwości jego sportowego wnętrza. 

Wyrazista dynamika wyglądu zewnętrznego znajduje swą kontynuację we wnętrzu nowego SEAT-a Leona ST CUPRA. Przestrzeń dla kierowcy i pasażera jest w tym modelu wyjątkowo przejrzysta i harmonijna. Wszystkie przyciski i dźwignie są tam, gdzie się ich intuicyjnie oczekuje. Jednym z ciekawszych elementów jest szeroka konsola centralna, z wyraźną orientacją na kierowcę.

Deska rozdzielcza Leona ST CUPRA zachowała elegancję za sprawą dwutonowej kolorystyki i jest czytelna w codziennym użytkowaniu. Kierownica tego dynamicznego kombi jest spłaszczona od dołu i dobrze leży w dłoniach - została obita częściowo perforowaną skórą, co podkreśla sportowy charakter samochodu i jego precyzyjne prowadzenie. Przyciski na kierownicy są łatwo dostępne i leżą na jej poziomych „ramionach”, podczas gdy za kierownicą znajdują się łopatki opcjonalnej przekładni DSG.

Wyłącznie dla modelu CUPRA przewidziano również sportowe fotele pokryte ciemnoszarą tapicerką z Alcantary z białymi szwami. W tym samochodzie do wyboru jest również czarna, w całości skórzana tapicerka, także z białymi szwami, białymi poduszkami bocznymi i białymi wstawkami w panelu drzwiowym. Opcjonalnie dostępne są fotele kubełkowe, które są gwarancją doskonałego trzymania bocznego na zakrętach. By jeszcze bardziej podkreślić sportową naturę auta, pedały i progi drzwi wykończono aluminium.

Jedną ze szczególnych cech we wnętrzu modelu CUPRA jest nastrojowe oświetlenie. Diody LED w panelu drzwi podkreślają kontury wnętrza i zapewniają wspaniałą atmosferę. Oprócz tego, oświetlenie zapewnia wszystkim pasażerom lepszą orientację i jeszcze większe poczucie przestronności. Kolor diod LED zależy od preferencji – można go wybrać za pomocą CUPRA Drive Profile (czerwony w trybie CUPRA lub biały w Comfort i Individual).

Leon ST CUPRA jest mistrzem sportowego stylu, ale nie zapomina również o praktyczności. Jako rodzinne auto łączy dwie pozornie sprzeczne rzeczy – emocjonującą i dynamiczną stylistykę z zaskakującą przestronnością. Pojemność bagażnika w tym aucie wynosi 587 litrów w konfiguracji standardowej i można ją powiększyć aż do 1 470 litrów po złożeniu oparcia tylnej kanapy.

W Leonie ST CUPRA każdy detal podkreśla wysoką jakość wykonania – szczegóły, takie jak precyzyjnie umiejscowione, kontrastujące szwy na kierownicy i gałce dźwigni zmiany biegów, dokładna praca nawiewów czy przejrzysta obsługa klimatyzacji, świadczą o zamiłowaniu projektantów do najwyższej jakości montażu. Co więcej, wszystkie materiały i powierzchnie mają delikatne wykończenie, zapewniające miłe uczucie przy każdym dotyku.

Podobne artykuły

Premiery
Leon ST CUPRA – design godny mistrza
brak komentarzy
Aktualności
Leon Cupra ST znamy cenę
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.