x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Kształt motoryzacyjnej wolności: studyjne Audi prologue allroad

16.04.2015, 12:42 przez Bogusław Korzeniowski

Najwyższej klasy rozwiązania techniczne, praktyczność, a do tego urzekająca elegancja: Audi prologue allroad będzie miało swoją światową premierę podczas wystawy Auto Shanghai. Niezależnie od terenu, niezależnie od sytuacji, to pięciodrzwiowe auto z zawieszoną wyżej karoserią, podkreśla wyjątkowość i postępowość nowej rodziny pojazdów Audi. Nowa koncepcja obsługi pozwala na cyfrową interakcję między kierowcą a pasażerami, a hybrydowy napęd typu plug-in przekonuje dzięki 540 kW (734 KM) mocy i niskiemu spalaniu.

Audi prologue, Audi prologue Avant, a teraz Audi prologue allroad. Nowy język stylistyczny Audi jest zróżnicowany, emocjonalny i przełamujący stereotypy.

Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli Audi w wersji allroad, również Audi prologue allroad nie uznaje kompromisów. Gdy przed piętnastoma laty debiutowało Audi allroad quattro, debiutował też zupełnie nowy gatunek samochodów: łączących komfort i dynamikę klasy wyższej, z praktycznością i właściwościami terenowymi. Teraz, w Szanghaju, Audi przedstawia studyjne auto na nowo interpretujące klasyczną koncepcję allroad, a jednocześnie dające wgląd w stylistyczną przyszłość marki z Ingolstadt. Stylistyka Audi prologue allroad to ucieleśnienie eleganckiego, sportowego charakteru oraz wyjątkowości koncepcji Audi allroad.

Mocny i elegancki: widok z boku

Obserwowane z boku Audi prologue allroad, które ma długość 5,13 m, ukazuje nową, dynamiczną interpretację filozofii Audi allroad. Długa część przednia, następnie szybko opadająca linia dachu i bardzo płaskie słupki D, nadają autu atletycznej sylwetki, w zupełnie nowy sposób uwidaczniając elegancję i dynamikę koncepcji allroad.

Charakterystyczny zderzak i wypukłe wnęki kół, już na pierwszy rzut oka podkreślają uniwersalność Audi prologue allroad. Przednia i tylna oś są rozmieszczone proporcjonalnie, a szerokie wnęki kryją koła na 22-calowych, pięcioramiennych felgach.

Wszystkie szczegóły tego polakierowanego na stonowany, biały kolor Dehua pojazdu studyjnego są wyjątkowo eleganckie. W listwy okienne wbudowano sensoryczne czujniki automatycznie otwierające drzwi, a pokrywy gniazda ładowania i zbiornika paliwa otwierają się elektrycznie. Relingi dachowe, korpusy lusterek i okolice okien są aluminiowe. Tym samym materiałem ozdobiono zarówno przód, jak i tył pojazdu. Szeroki, szary pas z tworzywa sztucznego obiega cały samochód wzdłuż wnęk kół i dolnej krawędzi podniesionej karoserii. Taki szczegół stylistyczny podkreśla siłę i wytrzymałość auta, dając wrażenie, że jest ono jeszcze szersze.

Progresywny przód pojazdu

Z przodu pojazdu dominuje płaska i szeroka osłona chłodnicy Singleframe, optycznie zintegrowana z całą sylwetką samochodu. Jej poprzeczne użebrowanie ze szczotkowanego aluminium, na nowo interpretuje styl Audi e-tron. Reflektory studyjnego pojazdu w kształcie klinów, to laserowe światła Matrix. Innowacja ta, jest kolejnym krokiem zwiększającym przewagę techniczną Audi na polu oświetlenia samochodowego. Wiązka światła rozprasza się na miliony mikroskopijnych pikseli, a możliwości zmian i dostosowania wiązki oświetlenia do warunków, są praktycznie nieograniczone. Pasma diodowych świateł do jazdy w dzień umieszczone na górnej, zewnętrznej krawędzi wlotów powietrza przeciętych krawędzią zderzaka, to typowa dla samochodów typu e-tron sygnatura świetlna.

Dynamiczny tył pojazdu

Szeroko rozciągnięty tył Audi prologue allroad, na wzór jachtu pochylony jest ku przodowi, nadając pojazdowi dynamicznego wyglądu nawet podczas postoju. Wąski pas świetlny łączy ze sobą tylne, diodowe światła. Ich pokrywy zbudowano z trójwymiarowego szkła, co nadaje emitowanemu światłu plastycznego efektu. Po obu stronach sportowo zaprojektowanego obszaru pod tylnym zderzakiem znajdziemy płaskie, poziomo podzielone otwory, w których umieszczono rury wydechowe. Całość wkomponowuje się w stylistykę tyłu auta. Szczegół ten symbolizuje koncepcję napędu Audi prologue allroad - skutecznego współdziałania silników: spalinowego i elektrycznego.

Przestrzenne i jasne wnętrze

Dzięki stonowanej elegancji i ogromnym możliwościom dostosowywania wnętrza, Audi prologue allroad jest autem idealnym do codziennego użytku i do celów rekreacyjnych. Kierowca i pasażerowie czują się we wnętrzu jak w luksusowej loży. Lekko pociągnięte linie i smukłe, geometryczne elementy wystroju, dają wrażenie przestrzeni, spokoju i lekkości. Rozciągnięta konsola środkowa oraz przednie fotele, wydają się unosić się w powietrzu. Deskę rozdzielczą umieszczono ściśle poziomo, a jej górna powierzchnia jest częścią wrap-around - stylistycznego łuku przebiegającego przez całe wnętrze i bagażnik. Perforowana tapicerka deski kryje w sobie szeroki pas kratki wentylacyjnej chowającej się we wnętrzu, jeżeli temperatura klimatyzacji ustawiona jest na niższe wartości.

Spojrzenie w przyszłość: deska rozdzielcza

Odzwierciedleniem pionierskiej architektury wnętrza Audi prologue allroad, jest nowatorskie rozwiązanie wskaźników i koncepcji obsługi. Tablica rozdzielcza ma na całej szerokości formę jednolitej powierzchni z trzema wyświetlaczami dotykowymi. Dwa ukierunkowane na kierowcę wyświetlacze, umieszczone po obu stronach kierownicy, otoczone są aluminiowymi klamrami. Systemy Infotainment mogą być obsługiwane przez pasażera na trzecim, szerokoekranowym wyświetlaczu wbudowanym w deskę rozdzielczą. Zaprogramowane przez pasażera opcje można przenieść posuwistym ruchem, niczym na ekranie tabletu, na prawy wyświetlacz obok kierowcy lub na Audi virtual cockpit future umieszczony przed kierowcą, w miejscu tradycyjnych zegarów.

Na konsoli środkowej umieszczono kolejny wyświetlacz, obsługujący klimatyzację, infotainment i pozwalający palcem wpisywać wybrany tekst. Wykonany w innowacyjnej technice OLED, na niezwykle cienkiej, elastycznej powierzchni wyświetla wspaniały, kontrastowy obraz. Podczas postoju leży płasko opuszczony, przy starcie samochodu ustawia się pod kątem. Cztery pierścienie dokonały przełomu również w przypadku zamontowanego w polu widzenia kierowcy Audi virtual cockpit. Wysokiej rozdzielczości ekrany i trzy półprzezroczyste lusterka tworzą nową scenografię o trzech planach. Dzięki tak podzielonej prezentacji, informacje są lepiej ustrukturyzowane i łatwiej zrozumiałe.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Audi prologue Avant – nowa interpretacja filozofii Avant [Video]
brak komentarzy
Aktualności
Studyjne Audi prologue Avant
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.