x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Rusza druga edycja SEAT Leon Eurocup!

22.04.2015, 10:46 przez Bogusław Korzeniowski

Już pod koniec kwietnia br. SEAT Leon Eurocup wrzuci kolejny bieg i wystartuje z drugą, jeszcze bardziej ekscytującą edycją wyścigów. W 2015 roku 330-konne modele SEAT Leon Cup Racer zawitają aż na 7 torów w całej Europie, dostarczając fanom motorsportu prawdziwych emocji.

Tegoroczne zawody SEAT Leon Eurocup otworzy wyścig na torze Paul Ricard we Francji, który odbędzie się 25-26 kwietnia. Na linii startu stanie 30 doświadczonych kierowców, którzy w następnych tygodniach będą przemierzać całą Europę. Sezon SEAT Leon Eurocup podbije również takie tory, jak Estoril (Portugalia), Silverstone (Wielka Brytania), Nürburgring (Niemcy), Monza (Włochy) i Red Bull Ring (Austria).

Kierowcy będą mieli do dyspozycji ogromny zapas mocy. Za kółkiem SEAT-a Leona Cup Racer będą pokonywać każdy zakręt na granicy przyczepności, osiągając coraz lepsze czasy okrążeń. Ze swoim samochodem mieli okazję zapoznać się już podczas Międzynarodowej Serii TCR.

„Po sukcesie pierwszej edycji SEAT Leon Eurocup z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę sezonu. Te zawody na stałe wpisały się w kalendarz motorsportu, z czego jesteśmy bardzo dumni. Po ciężkiej pracy i zaangażowaniu włożonym w organizację SEAT Leon Eurocup, możemy spodziewać się wielu ekscytujących wyścigów. Mamy nadzieję, że podobnie jak rok temu, teraz także wzbudzimy emocje wśród fanów wyścigów samochodowych” – powiedział Jaime Puig, dyrektor SEAT Sport.

SEAT to jedyna firma w swoim sektorze w Hiszpanii w pełni projektująca, rozwijająca i wytwarzająca samochody. Jest członkiem Grupy Volkswagen, a swoją główną siedzibę ma w mieście Martorell (Barcelona). Marka eksportuje ponad 80% swoich samochodów i jest obecna w ponad 75 krajach świata. W 2014 roku SEAT osiągnął przychód na poziomie 7,5 miliarda euro, co jest najlepszym wynikiem w historii, i sprzedał na całym świecie 390 500 samochodów.

Grupa SEAT zatrudnia ok. 14 tys. najlepszych specjalistów w trzech centrach produkcyjnych: w Barcelonie, El Prat de Llobregat oraz Martorell, gdzie wytwarza bardzo popularne modele Ibiza i Leon. Oprócz tego, SEAT produkuje: Alhambrę w Palmela (Portugalia), Mii w Bratysławie (Słowacja), a także Toledo w Mladá Boleslav (Czechy).

Firma posiada również Centrum Technologiczne („Ośrodek Wiedzy”), które w 2015 roku obchodzi swoje 40 urodziny. Centrum skupia blisko 900 inżynierów, których celem jest bycie siłą napędową dla numeru 1. wśród inwestorów przemysłowych w sektorze badawczo-rozwojowym w Hiszpanii. Jako marka aktywnie zaangażowana w poprawę ochrony środowiska, SEAT opiera swoją działalność na redukcji emisji CO2, polepszeniu wydajności energetycznej, a także na recyklingu i powtórnym wykorzystaniu zasobów.

Podobne artykuły

Aktualności
Leon Cup Racer rozgrzewa tor Formuły 1
brak komentarzy
Aktualności
Leon EUROCUP na legendarnych torach wyścigowych
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.