x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy Renault Espace - technika zawieszenia

27.04.2015, 08:47 przez Bogusław Korzeniowski

Pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na świecie: połączenie systemu 4Control z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami

Łącząc system 4Control z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami, Renault w skuteczny sposób skoordynowało działanie dwóch kluczowych elementów z punktu widzenia zachowania samochodu na drodze: układu kierowniczego i zawieszenia. Elektronicznie sterowane amortyzatory, zsynchronizowane z działaniem systemu 4Control, zapewniają pełną kontrolę i najwyższy poziom komfortu w przypadku nagłych ruchów o dużej amplitudzie. W przypadku wężykowania, możliwe jest mocniejsze skręcenie kierownicy bez ujemnego wpływu na przechyły nadwozia: auto jest zdecydowanie bardziej stabilne, a jednocześnie zwrotne.

Nad koordynacją współdziałania systemu 4Control, elektronicznie sterowanych amortyzatorów i wszystkich pokładowych technologii służących zwiększaniu przyjemności i komfortu jazdy Nowym Espace czuwa system Multi-Sense.

Dynamika auta miejskiego i komfort jazdy godny limuzyny dzięki systemowi 4Control

System 4Control jest stale aktywny. Przy prędkościach poniżej 50 km/h w trybie komfort (60 km/h w trybie neutralnym i 70 km/h w trybie sport), tylne koła skręcają w kierunku przeciwnym do skrętu kół przednich, z maksymalnym wychyleniem 3,5 stopnia. Pod względem doznań z jazdy kierowca odczuwa to tak, jakby Nowy Espace skrócił swój rozstaw osi w celu maksymalnego zwiększenia zwrotności. Powyżej tej prędkości progowej, koła tylne zaczynają skręcać w tym samym kierunku co koła przednie. Efekt jest wówczas porównywalny z wydłużeniem rozstawu osi – zwiększa się przyjemność prowadzenia, stabilność nadwozia i poczucie bezpieczeństwa.

Układ elektronicznie sterowanych amortyzatorów 100 razy nasekundę analizuje stan drogi

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Technika
Nowy Renault Espace - bezpieczeństwo i przyjemność
brak komentarzy
Premiery
Nowy Renault Espace - technika zawieszenia
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.