Nowa Toyota Auris - ofensywa w segmencie kompaktów

19.09.2012, 17:25 przez konrad

Nowa generacja jest wyrazem dążenia Toyoty do projektowania atrakcyjnych, wyrazistych i dynamicznych samochodów, bazując na wieloletniej reputacji koncernu produkującego niezawodne pojazdy o najwyższej jakości wykonania.

Większe wymiary i przestronność wnętrza

Długość całkowita Aurisa wzrosła o 30 mm, przy niezmienionym rozstawie osi na poziomie 2 600 mm. Przedni i tylny zwis zwiększył się zaledwie o 15 mm, czyniąc z Aurisa jeden z najbardziej kompaktowych pojazdów w segmecie C. Jednocześnie wysokość nadwozia została zmniejszona aż o 55 mm, przez co nowy Auris staje się najniższym pojazdem kompaktowym na rynku. Zmiany te zaowocowały wyraźną poprawą aerodynamiki, niższym zużyciem paliwa i bardziej dynamicznym prowadzeniem.

 Więcej dynamiki w projekcie nadwozia

W porównaniu do poprzednika, nowy Auris jest wyraźnie niższy i bardziej dynamicznie zaprojektowany. Przednia część pojazdu została wykonana zgodnie z językiem stylistycznym Toyoty Under Priority i Keen Look, wyróżniającym się dużym trapezoidealnym grillem przednim i szeroko osadzonymi światłami z diodami do jazdy dziennej LED (standardowo we wszystkich wersjach wyposażenia).

Maska pojazdu została poprawodzona niżej niż do tej pory, schodząc do powiększonego logo koncernu umieszczonego w grillu centralnym. W przedniej części pojazdu wyróżnia się wykończenie detali chromem i czarnym lakierem fortepianowym.

Linia boczna nowego Aurisa jest również zdeycowanie bardziej dynamiczna, z przednią szybą łagodnie przechodzącą w linię dachu i wyraziście zaakcentowaną tylną częścią nadwozia. Lusterka boczne, umieszczone niżej niż do tej pory, oraz słupek B, są teraz także wykończone elementami chromowanymi i lakierem fortepianowym, nadając autu elegancki i dopracowany wygląd.

Prześwit pojazdu zmniejszył się o 10 mm, redukując przestrzeń między kołami a nadkolem. Wśród różnych wzorów kół, dostępne będą trzy rodzaje wielkości: 15-, 16- i 17-cali. Z tyłu pojazdu wyróżniają się światła zachodzące na linię boczną, standardowy spojler, oraz duży dyfuzor w zderzaku.

Najlepsza w klasie aerodynamika

Obniżenie wysokości pojazdu o 55 mm oraz redukcja o 4% powierzchni czołowej stały się punktem wyjścia do znaczącej poprawy aerodynamiki nowego Aurisa. Optymalnemu przebiegowi powietrza przez nadwozie sprzyja łagodna linia dachu i w pełni zintegrowany tylny spojler. Aerodynamikę wspomogło także obniżenie pojazdu o 10 mm i szereg osłon i spojlerów w jego podwoziu. W rezultacie współczynnik oporu powietrza Aurisa zmalał z Cd 0.292 w poprzedniku, do zaledwie 0.28 w nowej generacji.

Wyższa jakość we wnętrzu

Oferując więcej miejsca i komfortu dla pasażerów, wnętrze nowego Aurisa jest także wyraźnie poprawione pod względem tzw. jakości odczuwanej. Wszystkie ikony, czcionki, podświetlenia i kolorystyka zostały zunifikowane w eleganckiej formie.

Zupełnie nowy projekt deski rozdzielczej tworzony był pod kątem maksymalnej funkcjonalnosci i jakości wykorzystanych materiałów. Kokpit jest teraz bardziej rozłożysty, co wzmacnia poczucie szerokości wnętrza. Zegary i konsola centralna w większym niż dotychczas stopniu zostały zorientowane na potrzeby kierowcy. Detale wnętrza, takie jak otoczenie zegarów, konsola centralna, tunel wokół dźwigni zmiany biegów, czy klamki, zostały wykończone wysokiej jakości srebrno satynową fakturą.

Nawiewy klimatyzacji, panel audio, kierownica otrzymały jednolite, srebrne wykończenie. W wyższych wersjach wyposażenia deska rozdzielcza będzie obszyta skórą.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.