x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test Skoda Fabia III: Czyli synonim funkcjonalności

13.05.2015, 10:54 przez Paulina

To już nasz drugi test Skody Fabii trzeciej generacji. Poprzednio recenzowaliśmy wersję z silnikiem 1.2 TSI i 90 KM mocy. Teraz do redakcji trafiła słabsza wersja tej atrakcyjnej Czeszki z silnikiem 1.0 MPI o mocy 75 KM. Sprawdzamy czy różnica w wyposażeniu i mocy jest porównywalna do różnicy cenowej tych dwóch modeli.

Test Skoda Fabia III – brzydkie kaczątko wydoroślało!

Są auta, które mają za zadanie wzbudzić nasze emocje, zwrócić na siebie uwagę na ulicy i znaleźć się w centrum zainteresowania. Fabia nam tego nie zagwarantuje. Nie oznacza to bynajmniej, że to brzydki samochód! Młodzieżowe nadwozie pełne ostrych linii prezentuje się świeżo i dynamicznie. Jeszcze w intensywnym błękitnym kolorze nowa Fabia naprawdę może się podobać. Jednak nie oszukujmy się, jeśli powiemy w towarzystwie, że jeździmy Skodą Fabią raczej nie wzbudzimy większego zainteresowania. Poprzednia generacja tych samochodów spowszedniała na tyle na naszych ulicach, że Fabia kojarzy się bardziej z przedstawicielem handlowym niż modnym miejskim autkiem. Wszystko zmienia się, gdy po takim spotkaniu zaproponujemy wspólny powrót nową Fabią. Wtedy następuje olbrzymie zdziwienie i lawina pytań. Serio, gwarantuję.

Uważam, że auta można podzielić na dwa typy: te które maja dawać radość z jazdy i zzieleniałych z zazdrości sąsiadów oraz takie które są funkcjonalne, użytkuje się je przyjemnie. Skoda Fabia zdecydowanie należy do tej drugiej kategorii. Wsiadając za kierownicę, człowiek od razu wie, że nie ma tu zbędnych przycisków, kiczowatych ozdobników, a wszystkie przełączniki są dokładnie tam, gdzie chciałoby się je znaleźć. Wszystko jest czytelne, jasne, a obsługa intuicyjna. Nie ważne czy masz 18 lat i „na maksa jarasz się" elektroniką, czy 60 i Twoje umiejętności kończą się na obsłudze kalkulatora – systemy multimedialne Skoda i w jednym i w drugim przypadku dostarczą Ci dokładnie tych informacji, których potrzebujesz. 

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Rajdowa Fabia R5 na start!
brak komentarzy
Aktualności
SKODA Fabia na Fashion Week Poland
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.