Audi A3 Sportback – jeszcze więcej

20.09.2012, 20:34 przez konrad

Nowe Audi A3 Sportback zostało wydłużone na sportowy sposób. Pod względem długości (4310 mm), szerokości (1780 mm) i wysokości (1425 mm), nieznacznie tylko przewyższa poprzedni model. Rozstaw osi zwiększył się o 58 mm i wynosi teraz 2636 mm. Natomiast w porównaniu z wersją trzydrzwiową, Audi A3 ma rozstaw kół w modelu pięciodrzwiowym większy o 35 mm.

Linia samochodu z trzema oknami bocznymi została uporządkowana i zwarta. Każdy detal nadwozia to precyzja oraz siła wyrazu. Elementem dominującym z przodu pojazdu jest charakterystyczna osłona chłodnicy Singleframe, z ukośnie przyciętymi górnymi narożnikami. Utrzymana została w kolorze szarego kamienia. Płaskie reflektory mają skośnie przebiegające dolne krawędzie. Na życzenie, Audi montuje światła ksenonowe wykonane w technologii Xenon plus wraz z diodowymi światłami do jazdy dziennej. Nieco później dostępne będą również reflektory diodowe. Duże wloty powietrza z przodu samochodu dają wyobrażenie o mocy silników. Ostro zarysowana linia "tornado" dzieli boki auta poniżej okien i zaznacza silne ramiona samochodu. Nad progami, z dużym rozmachem poprowadzono dynamiczną linię, biegnącą w górę ku tylnej części auta. Mocno zakrzywione powierzchnie, duże, elegancko wykrojone wnęki kół, relatywnie wąskie, mocno pochylone słupki C oraz delikatne spoilery na brzegach dachu podkreślają sportowe ambicje Audi A3 Sportback. Podobnie zresztą boczne lusterka, które jak na prawdziwe auto sportowe przystało osadzono tu na drzwiach. Tylna część pojazdu jest bardzo wyraźnie wyrzeźbiona, podzielone światła tylne podkreślają jej szerokość. Reflektory ksenonowe Xenon plus oferowane są w kombinacji z diodowymi światłami tylnymi. Diodowe linie tworzą tu optyczne łuki. Elementem wyposażenia seryjnego jest adaptacyjne światło hamowania, które podczas gwałtownego hamowania pulsuje z dużą częstotliwością. Ostra krawędź oddziela strefę dyfuzora. W zależności od wersji silnikowej  - z lewej strony pojazdu widoczne są jedna lub dwie rury wydechowe.

Koncepcja ultralekkiej konstrukcji jest już od dawna atutem marki Audi. W nowym modelu konstrukcja kabiny pasażerskiej, dzięki wysoce zaawansowanym technologicznie komponentom z hartowanych stopów stali cechuje się mocą i równocześnie lekkością. Udział tych stopów w karoserii jest bardzo duży, co przyczyniło się do redukcji ciężaru przestrzeni pasażerskiej o 37 kg. Dobre jakościowo stale o najwyższej wytrzymałości znalazły zastosowanie również w wielu innych częściach pojazdu. Maska silnika, błotniki, belka za przednim zderzakiem i rama pomocnicza osi przedniej wykonane są z aluminium. Pozwalają zaoszczędzić łącznie ok. 12 kg, poprawiając w ten sposób podział obciążeń między osiami.

Wnętrze

Podobnie jak w większych modelach, poniżej szyby przedniej przebiega długi łuk. Tablica rozdzielcza z łukowatą częścią przednią jest smukła, niewysoka i razem z konsolą środkową, lekko pochylona w kierunku kierowcy. Siedzącej za kierownicą osobie daje to poczucie swobody. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach ergonomia to klasyczny wyróżnik marki Audi. System obsługi MMI, z wysuwanym elektrycznie monitorem, montowany jest w pojeździe wyposażonym już w samo tylko radio MMI. Panel obsługowy umieszczono w tunelu środkowym konsoli. Dźwignię hamulca ręcznego zastąpiono przyciskiem elektromechanicznym. Rozwiązanie to Audi zaczerpnęło z klasy luksusowych limuzyn. Cztery duże, okrągłe wloty powietrza, stylizowane na klasyczne dysze wylotowe w samolocie odrzutowym - są kolejnym przykładem technicznej estetyki w rozumieniu Audi. Strumień powietrza można regulować lekkim przyciśnięciem i pociągnięciem osi środkowej, uzyskując w zależności od potrzeb szeroki lub punktowy strumień nawiewu. W wyposażeniu dodatkowym panel sterowania komfortowej klimatyzacji utrzymany jest w kolorze czarnego lakieru fortepianowego. Czernią lśni również panel deski rozdzielczej. Na życzenie wiele paneli sterowania może zostać wykonanych w kolorze aluminium.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.