x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Polska na pierwszym miejscu w Europie, w sprzedaży Infiniti

18.05.2015, 09:19 przez Bogusław Korzeniowski

Po ustanowieniu rekordowej sprzedaży kwartalnej w I kwartale 2015 roku firma Infiniti nie traci impetu i z powodzeniem kontynuuje znakomite wyniki sprzedaży w kwietniu. W ubiegłym miesiącu Infiniti sprzedało 16 700 samochodów, czyli o ponad 1 700 aut i 12% więcej niż w kwietniu 2014 roku.

− Silny impet, którego nabraliśmy na początku roku, był kontynuowany w kwietniu – powiedział prezes Infiniti Roland Krueger. – Konsekwentnie realizujemy naszą strategię wzrostu, aby ugruntować pozycję Infiniti jako jednej z kluczowych marek motoryzacyjnych klasy premium na świecie. Pragnę podziękować naszym klientom na całym świecie, którzy nam zaufali i kupili auta Infiniti.

Ponownie do wzrostu sprzedaży przyczyniły się wszystkie regiony sprzedaży Infiniti na świecie. Dla przykładu, w obu Amerykach, na największym rynku regionalnym Infiniti, spółka odnotowała w kwietniu sprzedaż o 8% wyższą niż przed rokiem.

W Chinach wzrost wyniósł aż 41%.

Ale cóż to jest w porównaniu z polskim rynkiem?  Sprzedaż Infiniti nad Wisłą była w kwietniu aż o 96% wyższa niż przed rokiem, co sprawiło, że Polska zajęła pierwsze miejsce w miesięcznym rankingu sprzedaży. Przed Niemcami i Francją!

− Nasz sukces zawdzięczamy konsekwentnej i przemyślanej polityce budowania wizerunku nowej marki na polskim rynku – komentuje Grzegorz Szczypior, dyrektor generalny Infiniti Polska. Bardzo dobre przyjęcie modelu Q50, szczególnie wersji Hybrid AWD oraz 2.0 turbo, miało znaczący wpływ na nasz kwietniowy sukces sprzedażowy w Europie. Wyniki osiągane w Polsce już od prawie siedmiu lat potwierdzają duży potencjał wzrostowy marki Infiniti w naszym kraju – powiedział Szczypior.

Podobne artykuły

Aktualności
Infiniti Q50 Hybrid - najlepsze jest i już
brak komentarzy
Aktualności
Genewa 2015: Infiniti QX30 - napędzane emocjami! [GALERIA & VIDEO]
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.