x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Elektryczne samochody wizytówką szczytu klimatycznego

30.05.2015, 09:14 przez Bogusław Korzeniowski

W ramach umowy partnerskiej pomiędzy Sojuszem Renault-Nissan a Sekretariatem Generalnym odpowiedzialnym za przygotowanie i organizację 21. dorocznej Konferencji Stron (tzw. COP21) flota w pełni elektrycznych pojazdów zapewni transport delegatom w czasie konferencji w dniach 30 listopada - 11 grudnia.

Organizatorzy dorocznego szczytu klimatycznego spodziewają się ponad 20 000 uczestników ze 195 krajów. Będzie to pierwsza konferencja COP, w trakcie której do przewozu wahadłowego uczestników będą wykorzystywane wyłącznie samochody bezemisyjne.

Paryski szczyt ma dwa cele: zawarcie nowego globalnego porozumienia w sprawie przeciwdziałania zmianom klimatu do końca 2015 roku oraz uruchomienie alokacji środków finansowych z „zielonego funduszu klimatycznego" ustanowionego dla krajów rozwijających się jako wsparcie ich działań służących przeciwdziałaniu zmianom klimatu oraz ograniczaniu emisji.

„Z przyjemnością informujemy, że Sojusz Renault-Nissan został oficjalnym partnerem paryskiej konferencji COP21. Flota w pełni elektrycznych samochodów dostarczona przez Sojusz przyczyni się do realizacji celu, którym jest neutralne oddziaływanie konferencji na środowisko pod względem emisji związków węgla. Technologia pojazdów elektrycznych skutecznie pomaga ograniczać emisję gazów cieplarnianych w sektorze transportu" - powiedział Laurent Fabius, minister spraw zagranicznych i rozwoju międzynarodowego oraz przewodniczący COP21.

„Samochody z napędem elektrycznym to wydajne rozwiązanie oraz praktyczny i przystępny cenowo środek transportu. To rozwiązanie ma pozytywny wpływ na klimat i czystość powietrza w naszych miastach" - powiedział Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny koncernu Renault-Nissan. „Czas przyspieszyć przechodzenie na bezemisyjną mobilność poprzez współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami".

W skład parku pojazdów oddanego do dyspozycji COP21 będą wchodzić następujące modele: subkompaktowy Renault ZOE, van Renault Kangoo Z.E., sedan Renault Fluence Z.E., kompaktowy Nissan LEAF oraz 7‑miejscowy mikrobus Nissan e‑NV200. Pojazdy będą wykorzystywane do przewozu wahadłowego delegatów pomiędzy poszczególnymi centrami konferencyjnymi przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, jako uzupełnienie środków komunikacji miejskiej.

Sojusz Renault-Nissan będzie współpracował z firmami we Francji w zakresie instalacji sieci ponad 50 szybkich i standardowych stacji ładowania, które zostaną umieszczone w strategicznych punktach i będą zasilane w 100 procentach z odnawialnych źródeł energii. Stacja szybkiego ładowania umożliwia naładowanie akumulatorów samochodu elektrycznego od 0 do 80 procent pojemności w około 30 minut.

Podobne artykuły

Aktualności
Ile kosztuje OC auta elektrycznego?
brak komentarzy
Aktualności
Koszt eksploatacji samochodu elektrycznego
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.