Marco van Basten: Juventus może wygrać finał UEFA Champions League

04.06.2015, 08:40 przez Bogusław Korzeniowski

Na kilka dni przed finałem UEFA Champions League w Berlinie - mieście, w którym Nissan promuje swoje samochody elektryczne poprzez udostępnienie ponad 100 egzemplarzy takich pojazdów na potrzeby organizatorów, zainstalowanie 129 stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz organizację imprezy dla fanów, w trakcie której wygenerują oni energię potrzebną do przewiezienia trofeum UEFA Champions League na Stadion Olimpijski specjalnie przygotowanym vanem - ambasador marki Nissan Marco van Basten powiedział, że Juventus, mimo wszelkich przeciwności, może sięgnąć po tytuł mistrzowski.

W rozmowie z przedstawicielem Nissana, oficjalnego partnera motoryzacyjnego UEFA Champions League, van Basten wyjaśnił:

„Juve pokonał Real Madryt w półfinale, udowadniając, że może skutecznie stawić czoła najlepszym zespołom".

Niemniej jednak legendarny holenderski zawodnik przyznał, że największym wyzwaniem dla Juventusu będzie zatrzymanie niezrównanego Lionela Messiego:

„Messi jest bez wątpienia jednym z najlepszych piłkarzy wszechczasów. Gra w bardzo dobrym zespole, a Barcelona była niepokonana przez ostatnie 10 lat. To bardzo szczególny zawodnik - wisienka na torcie zespołu. Świetnie się go ogląda, bo ma on zawsze decydujący wpływ na wynik spotkania".

Marco van Basten uważa, że przy odpowiedniej organizacji i wsparciu najlepszych zawodników Juventus poradzi sobie z Barceloną:

„Patrice Evra z Juventusu jest bardzo doświadczonym obrońcą. Myślę, że przez cały mecz musi trzymać się bardzo blisko Messiego, by utrudnić mu grę. Messiego nie da się zatrzymać. To niemożliwe. Ale dobrze zorganizowana obrona może być kluczem do sukcesu".

Marco van Basten, który sam ma na koncie dwukrotny występ w zwycięskiej drużynie, pokusił się nawet o prognozę tego, co stanie się w Berlinie 6 czerwca:

„Zagram odważnie. Obstawiam 2:2 po dogrywce. A następnie - i nie mówię tak tylko dlatego, że jestem pół-Włochem - Juventus wygra w rzutach karnych."

Komentując atrakcje Nissana towarzyszące finałowi, van Basten dodał: „Postawiono w nich na interaktywność, co jest fantastyczne dla kibiców".

Marco van Basten jest jednym z ambasadorów Nissana podczas finału UEFA Champions League.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.