Skorpion w Paryżu

23.09.2012, 13:39 przez konrad

Nowa gama Abarth jest reprezentowana w pawilonie w Paryżu przez dwie personalizacje Abarth 595 "turismo" i "Abarth 595 "competizione", dwa z prawdziwego zdarzenia modele Abarth z seryjnie montowanym pakietem podnoszącym osiągi auta.

Nowy Abarth 595 potwierdza powrót koncepcji zróżnicowania modeli podstawowych, na których Karl Abarth zbudował ponad 60 lat temu mit Skorpiona. Dwie personalizacje, "turismo" i "competizione", obecne w pawilonie Abarth, zwracają się do dwóch różnych typów klienteli  pierwszej stawiającej na odmienność i komfort, i drugiej, dla której liczy się bardziej purystyczny „Racing" - ale z jednym wspólnym mianownikiem: pasją dla sportu, która charakteryzuje wszystkie modele Abarth. W pierwszym usprawnienie dotyczy silnika, zawieszenia i układu hamowania, a także wysokiego poziomu detali wewnętrznych i zewnętrznych dla tych klientów, których można rozpoznać po takich cechach jak elegancja, wyrafinowanie, komfort, sportowy duch, bardziej jeszcze ekskluzywne i ukierunkowane na świat "Gran Turismo" podejście. W modelu Abarth 595 "competizione" usprawnienie dotyczy także układu wydechowego z seryjnym tłumikiem "Record Monza" oraz sportowych foteli "Abarth Corse by Sabelt", i jest przeznaczone dla kogoś kto uważa się za prawdziwego "race lover", wielbiciela sportowego ducha, bezkompromisowego, który bierze swój początek ze świata wyścigów .

W obydwu personalizacjach samochód wyposażony jest w zespół napędowy 1.4 Turbo T-Jet o mocy 160 KM (118KW), osiąganej dzięki seryjnemu zestawowi usprawniającemu osiągi. Silnik jest 4 cylindrowy, 16 zaworowy o pojemności 1.368 cm3 (doładowany turbosprężarką IHI o stałej geometrii łopatek) o zdumiewających osiągach: maksymalny moment obrotowy wynosi 230 Nm, przy 3000 obrotach w trybie Sport, maksymalna prędkość to 211 km/h, natomiast przyspieszenie od 0 do 100 km/h osiągane jest w zaledwie 7,4 sekund. Osiągi w pełnym duchu Abarth, przy zużyciu paliwa: 6,5 l/100 km w cyklu mieszanym.

Pod względem bezpieczeństwa Abarth 595 spełnia wysokie standardy gwarantowane w gamie Abarth 500, i tak jak we wszystkich modelach Abarth, proponuje seryjnie urządzenie TTC (Torque Transfer Control), które poprawiając przenoszenie momentu silnika na koła, poprawia trakcję bez rezygnacji z przyjemności jaką daje sportowa jazda samochodem. W samochodzie montowane są seryjnie reflektory ksenonowe z funkcją świateł mijania i drogowych, które zapewniają lepszą jakość emitowanego światła i doskonałą wydajność w każdych warunkach atmosferycznych. Albowiem urządzenia te trzykrotnie zwiększają natężenie światła oraz wyższą żywotność w porównaniu z normalnymi reflektorami z żarówką halogenową.

Za pomocą personalizacji "turismo", Abarth 595 zwraca się do wszystkich tych, którzy kochają ducha sportowego i wysokie osiągi, oraz poszukują w tym samym czasie elegancji i pragną różnić się od innych. Do tej personalizacji Abarth proponuje pewne elementy "trend-setting", na przykład charakteryzację zewnętrznych elementów karoserii, która umożliwia wybór dwukolorowego nadwozia po raz pierwszy w wersji hatchback. Samochód dostępny jest w trzech kolorystykach dwukolorowych: Szary Pista / Czerwony Officina, Czarny Scorpione / Biały Gara i Szary Pista / Szary Campovolo, łącznie z gamą kolorów metalizowanych i perłowym białym. Zewnętrzną cześć karoserii wzbogaca także reedycja historycznego logo 595 z aluminium na bokach i tylnej klapie bagażnika, które są dodatkowe spersonalizowane grafiką Turismo, także z aluminium.

Elegancję samochodu podkreśla także szeroka gama obręczy, wszystkich wykonanych ze stopów lekkich o rozmiarze 17". W Abarth 595 "turismo", oprócz seryjnej ręcznej skrzyni biegów z 5 przełożeniami, dostępna jest skrzynia Abarth Competizione, mechaniczna, wspomagana elektrohydraulicznie, z przyciskami sterującymi na kierownicy, które podkreślają osiągi silnika ze zmniejszonym czasem zmiany przełożeń. Dźwignie skrzyni biegów zamontowane są na sportowej kierownicy wykończonej czarną skórą z dziurkowanymi paletkami w kolorze siedzeń, pokrytych skórą dostępną w czterech kolorach brązowym, czarnym, czerwonym i szarym. Dostępne są także fotele Abarth Corse by Sabelt.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.