Skorpion w Paryżu

23.09.2012, 13:39 przez konrad

Druga personalizacja "competizione" dedykowana jest miłośnikom ekstremalnego zacięcia sportowego, prawdziwym purystom sportu samochodowego. W stosunku do poprzedniej wersji, od której przejmuje pewne cechy takie jak dobór kolorów zewnętrznych spośród dwukolorowych, metalizowanych i perłowych oraz szerokiego wyboru obręczy kół, wszystkich ze stopów lekkich o rozmiarze 17", wyróżnia się elementami, które podkreślają osiągi i charakterystyki sportowe. Jako pierwszy element Abarth 595 "competizione" proponuje ręczną skrzynię biegów z 5 przełożeniami, która podkreśla osobisty styl jazdy, poprzez bardziej bezpośredni kontakt z samochodem. Jeszcze bardziej sportowy charakter podkreśla układ wydechowy z czterema wylotami "Record Monza", który dzięki technologii "dual mode" optymalizuje krzywą przekazywanego momentu i moc, z szybszą reakcją silnika, począwszy od średnich obrotów (1,5 kg/m od 2.000 obrotów/minutę).

Sportowy i żwawy charakter widoczny jest także wewnątrz kabiny, dzięki fotelom "Abarth Corsa by Sabelt", seryjnie z tkaniny i dostępnymi także ze skóry oraz alcantary w kolorze brązowym, czerwonym, czarnym i szarym, wzbogaconym o logo 595, wyszytym na zintegrowanym zagłówku. Deska rozdzielcza upiększona została zastosowanymi specjalnymi materiałami, które aspektem i wykończeniem przypominają metal, co dodatkowo jeszcze akcentuje techniczny i sportowy charakter tej personalizacji; to samo wykończenie zastosowane zostało dla oparcia siedzeń. Na koniec gałka dźwigni zmiany biegów w skrzyni biegów z Ergal, nakładka na próg, pedały i listwa ozdobna z aluminium, całość ozdobiona stylistycznymi elementami Abarth, które nawiązują do wyposażenia znajdującego się w samochodach wyścigowych. Uzupełniają charakteryzację boczne paski koloru matowego tytanu, obecne także na obudowie lusterek.

Aby podkreślić jeszcze bardziej osiągi nowej gamy Abarth 500, dla obydwu personalizacji, dostępne są zestawy tuningowe dla silnika, zawieszenia i hamulców, które gwarantują doznania jedyne w swoim rodzaju w odniesieniu do jazdy, pod względem osiągów, prowadzenia i bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo zawsze znajdowało się i znajduje w centrum uwagi Abarth, oprócz zwiększonej mocy, istnieje także możliwość usprawnienia dla układu hamowania i ustawienia.

Układ hamowania przewiduje zastosowanie hamulców tarczowych przednich z otworami nawiercanymi i samowentylującymi (o średnicy 284mm x 22mm), tylnychhamulcówtarczowych z otworami nawiercanymi (średnica 240mm x 11mm), klocków hamulców przednich o podwyższonych parametrach, natomiast w zawieszeniu proponuje się amortyzatory przednie i tylne Koni z zaworem FSD i specjalnymi zawieszeniem, obniżonym w stosunku do tego, zastosowanego w samochodach montowanych fabrycznie.

Dodatkowym potwierdzeniem poszukiwania najwyższego poziomu personalizacji w Abarth 595, są ekskluzywne torby ze skóry Tramontano "Tribute to Abarth", także w wersjach "turismo" i "competizione", w połączeniu z kolorem wnętrz dwóch personalizacji. Torby Tramontano "Tribute to Abarth" są dostępne także jako podróżny pakiet "Pack Viaggio", który można otrzymać razem z samochodem, lub osobno w linii merchandising Abarth, we wszystkich kolorach skóry, w harmonii z wnętrzami Abarth 500.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.