x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Abarth świętuje podwójne zwycięstwo Yamahy.

16.06.2015, 15:37 przez Bogusław Korzeniowski

W dniu 14 czerwca b.r. na torze Montmelò w Barcelonie, marka z logo Skorpiona z entuzjazmem przyjęła pierwsze miejsce Jorge Lorenzo oraz drugie miejsce Valentino Rossiego broniącego pozycji lidera w klasyfikacji Mistrzostw Świata MotoGP, ale mającego już tylko punkt przewagi nad hiszpańskim kolegą z zespołu.

Dla Jorge Lorenzo jest to czwarte z kolei zwycięstwo w tegorocznym sezonie MotoGP - niesamowity poker uzyskany po raz pierwszy w jego karierze. Pozwala to zbliżyć się Hiszpanowi w klasyfikacji do wielkiego Valentino Rossiego, który zakończył

Grand Prix Katalonii na drugim miejscu, po odrobieniu strat wynikających ze startu z siódmego pola startowego.

Podwójne zwycięstwo dwóch kierowców Yamahy to bardzo mocne „uderzenie" w Mistrzostwach oraz powód do dumy dla marki Abarth, która jest oficjalnym sponsorem oraz oficjalnym dostawcą samochodów dla zespołu biorącego udział w Mistrzostwach Świata FIM MotoGP z oficjalnymi kierowcami - Valentino Rossim i Jorge Lorenzo. Dwuletnia umowa z marką Yamaha przewiduje dodatkowo udostępnianie zespołowi innych samochodów z gamy produktowej FCA podczas całego sezonu cyklu MotoGP.

Z sześcioma zdobytymi tytułami od 2004 roku, Movistar Yamaha MotoGP jest jednym ze światowych zespołów odnoszących największe sukcesy. Tak samo marka Abarth, bardziej niż inne, potrafi przekazać ducha panującego na torze. Dzieli również wartości sportowej rywalizacji i wolę zwycięstwa, które wpisane są w DNA marki z logo Skorpiona i gwiazd motorowego sportu.

Dla Abarth'a to powrót w wielkim stylu na motocykle Yamaha: w 2007 roku, podczas australijskich Mistrzostw Świata MotoGP na Phillip Island, na motocyklach Yamaha YZR-M1 kierowanych przez Valentino Rossiego i Colina Edwardsa także widniało logo Skorpiona. Impreza ta była uczczeniem powrotu marki Abarth, której pierwsze kroki były związane właśnie z motocyklami. W roku 1928 młody Karl Abarth osiągnął pierwsze sukcesy właśnie w zawodach motocyklowych, a w kolejnym roku zbudował pierwszy motocykl, na którym było logo Skorpiona.

Dzisiaj, po upływie prawie 90 lat, Abarth jest nadal gwiazdą superszybkich jednośladów, która wspiera zespół Yamahy i świętuje niesamowite, podwójne zwycięstwo na hiszpańskim torze.

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test Abarth 595 tourismo – król skorpion
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.