Moda i samochód – coraz bliżej siebie

18.06.2015, 12:56 przez Bogusław Korzeniowski

Stworzyć nowy krój, zaprojektować piękny kształt, skomponować nowy kolor – te dla wielu z nas niespotykane wyzwania są dla projektantów samochodów czy popularnych blogerek modowych codziennością. Z jednej strony szukają w niej pasji, a z drugiej – kierują się nieskończoną inspiracją. Gdzie jej szukają?

Jedna z najpopularniejszych blogerek modowych w Hiszpanii, Alexandra Pereira prowadząca bloga „Lovely Pepa”, potrafi określić nowe trendy jeszcze zanim te pojawią się na ulicy. Do ich wykreowania wykorzystuje natchnienie, które zawsze ją otacza. Podczas Barcelona Motor Show spotkała się z Sandrą Alba, osobą odpowiedzialną za kolory nadwozia modeli SEAT, by wspólnie szukać nowych inspiracji w stolicy Hiszpanii.

„Uwielbiam przyjeżdżać do Barcelony, aby móc rozejrzeć się i zorientować, co dzieje się na tutejszych ulicach” – mówi Alexandra Pereira, która nigdy nie rozstaje się ze swoim telefonem. Dzięki niemu, jako modowy „head hunter”, w każdej chwili może zrobić zdjęcie stylizacjom, które wpadną jej w oko. Sandra Alba również śledzi aktualne trendy w Barcelonie. Jej projekty samochodowe, które wkrótce trafią na rynek, muszą chłonąć każdą nowinkę ze świata mody.

Alexandra i Sandra zgadzają się, że moda i przemysł motoryzacyjny mają ze sobą coraz więcej wspólnego oraz że samochody stają się coraz bardziej kobiece. „Nie jesteśmy w stanie traktować samochodu tylko jako objawu funkcjonalności. Chcemy czegoś więcej, jak atrakcyjny i dynamiczny wygląd, a nawet taki, którego można dostosować do swoich własnych potrzeb” - mówi Alexandra Pereira. Według niej, większość samochodów posiada akcesoria czy detale, które są odpowiednikiem biżuterii.

To, jak ktoś się ubiera, mówi o nim bardzo wiele. To samo dotyczy koloru i stylizacji samochodu. Sandra Alba twierdzi, że lakier nadwozia jest pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę Klienta – „W podobny sposób wstajemy rano i musimy zdecydować, w co się ubrać. Być może w niedalekiej przyszłości będziemy mogli wybierać kolor auta w zależności od tego, w jakim jesteśmy nastroju”. Nie ulega wątpliwości, że przyszłość w świecie samochodów rysuje się w bardzo modnych barwach.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.