x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

40 000 Mitsubishi Outlanderów PHEV w Europie!

24.06.2015, 13:03 przez Paulina

W mniej, niż dwa lata po debiucie rynkowym, Outlander PHEV sprzedał się w Europie w liczbie 40 000 egzemplarzy. Tak ogromną sprzedaż zanotowano na 34 rynkach zbytu Starego Kontynentu z wyłączeniem Rosji, Ukrainy i Kazachstanu.

Zachowując równowagę pomiędzy zdolnością produkcyjną, a całkowitym zapotrzebowaniem, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) wprowadzała model Mitsubishi Outlander PHEV do sprzedaży w Europie etapami, rozpoczynając w październiku 2013 roku od wybranych rynków (Holandia, kraje skandynawskie, itp.). Obecnie model ten jest już oferowany w całej Europie, przy czym sześć największych rynków zbytu to:
- Holandia: 17 733 egzemplarzy,
- Wielka Brytania: 11 975 egzemplarzy,
- Szwecja: 3 195 egzemplarzy,
- Norwegia: 2 502 egzemplarzy,
- Niemcy: 2 132 egzemplarzy,
- Francja: 1 127 egzemplarzy.

Co więcej, Outlander PHEV znalazł się na pierwszym miejscu wśród najchętniej kupowanych samochodów hybrydowych typu plug-in w Europie.
Duża popularność Outlandera PHEV wynika z zastosowania w tym modelu nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz praktycznych rozwiązań konstrukcyjnych (SUV z napędem 4WD, dwoma silnikami i układem automatycznego ładowania, wiele dostępnych trybów jazdy, przestronna kabina pasażerska mieszcząca 5 osób, bagażnik o pojemności 463 litrów, itp.), a nie tylko z faktu, iż - podobnie, jak w pozostałych, mniej popularnych hybrydach plug-in - nabywca może uzyskać ulgi podatkowe związane z zakupem takiego auta.

Podobne artykuły

Aktualności
Mitsubishi Outlander PHEV najlepszym SUV-em 2014 i Innowacją Roku!
brak komentarzy
Aktualności
Nowy Mitsubishi Outlander Phev wyróżniony
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.