x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Wyścigowy Abarth 695 na start

30.06.2015, 08:54 przez Bogusław Korzeniowski

Testy zakończone: nowy samochód przygotowywany w Officine Abarth w Turynie jest gotowy wyjechać na tor i startować w ważnych dla Włoch wyścigach.

W ten weekend na torze Imola, w ramach CITE (Mistrzostwach Włoch Turismo Endurance) zadebiutuje Abarth 695 Assetto Corse Endurance. Za kierownicą zasiądzie kierowca Grupy, Andrea Bertolini, czterokrotny Mistrz Świata GT startujący Maserati i niedawny zwycięzca w kategorii GTE-Am24 w „24 godziny Le Mans" startujący Ferrari 458 Italia w zespole SMP Racing.

Powstała na bazie doskonałych osiągów Abartha 695 Assetto Corse EVO, który odnosił sukcesy w wyścigach na torze - w europejskim i włoskim Pucharze Abartha Selenia; wersja ta przeznaczona do wyścigów długodystansowych została zmodyfikowana poprzez zamontowanie dodatkowego zbiornika oraz specjalne ustawienie zawieszeń, aby zoptymalizować rozłożenie obciążeń.

Samochód wyposażony jest w silnik 1.4 T-Jet, ten sam, który montowany był w Abarthach 595 i 695. Silnik ten został opracowany przez techników z zespołu Corse Abarth pod kątem zwiększenia maksymalnej moc
do 215 KM.

Abarth 695 Assetto Corse Endurance, kierowany przez samego Bertoliniego, został poddany testom na torze. Ich celem było poszukiwanie maksymalnych osiągów i umożliwienie Klientom o sportowym zacięciu jeżdżenia Abarthem również poza torami wyścigowymi.
Bardzo zbliżony do wersji produkowanej seryjnie, Abarth 695 Assetto Corse Endurance weźmie udział w niektórych rundach Mistrzostw Włoch Turismo Endurance, a czuwać nad nim będzie zespół Corse, który zajmie się jego dopracowaniem w Officine Abarth w Turynie.

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test Abarth 595 tourismo – król skorpion
brak komentarzy
Aktualności
Abarth rusza na tory wyścigowe
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.