x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test Fiat 500C 1.2 Lounge Dualogic: Fabryka endorfin na czterech kołach

23.07.2015, 14:31 przez Paulina

Nawet gdybyście bardzo chcieli to w Internecie nie znajdziecie zbyt wielu negatywnych opinii na temat Fiata 500. Bynajmniej nie dlatego, że to auto idealne. Ma swoje wady – jest ciasne, twarde i horrendalnie drogie. Jednak jest w nim coś co sprawia, że nie da się go nie lubić. To taki szczeniak wśród motoryzacyjnej watahy. Jest tak słodki i uroczy, że przestaje ci przeszkadzać, że nie biegnie tak szybko jak reszta, ani że gdy warczy to jest bardziej śmieszny niż groźny. A wersja cabrio, to najsłodszy szczeniak jakiego w życiu widzieliście.

Myślę, że nikomu nie trzeba przypominać, że Fiat 500 obecny teraz na naszym rynku jest nawiązaniem do modelu o tej samej nazwie, tyle że produkowanego pół wieku wcześniej. Nowa „pięćsetka” sprzedawana jest od 2007 roku i raptem parę dni temu zaprezentowano drugą generację tego modelu. Pomimo tego, że to jeden z najdroższych przedstawicieli segmentu A, Fiat 500 bardzo dobrze się sprzedaje. Jego popularność jest na tyle duża, że niepowtarzalny styl „pięćsetki” zapożyczono do stworzenia minivana (500L), crossovera (500X), a wcześniej wersji Abarth oraz właśnie kabrioletu (500C). I tym ostatnim przypadkiem się dziś zajmiemy.

Fiat 500C 1.2 Lounge Dualogic – Cukierek na czterech kołach

Fiat 500C od klasycznej „pięćsetki” różni się w sumie jedynie tym, że posiada składany dach typu soft top. Patrząc z przodu widzimy duże ksenonowe reflektory, charakterystyczne przetłoczenia na masce i ozdobiony chromowanymi listewkami znaczek Fiata. Nieco zaokrąglony profil auta również jest niemal identyczny, jak w wersji z blaszanym dachem. Takie detale jak chromowane klamki czy niewielkie oznaczenie modelowe umieszczone na słupku B nadają małemu Fiatowi niepowtarzalnego stylu. Dopiero stając z tyłu samochodu dostrzeżemy więcej różnic. Oczywiście najszybciej w oczy rzuca się materiałowy dach w kontrastującym kolorze. Składany jest on elektrycznie i dwuetapowo poprzez naciśnięcie przycisku w kabinie. Przy pierwszym naciśnięciu rozsuwa się tylko górna część. Dopiero drugie naciśnięcie powoduje całkowite rozsunięcie z zasłonięciem tylnej szyby. Co ciekawe dach nie chowa się w bagażniku jak w większości kabrioletów, co nie powoduje zmniejszenia przestrzeni bagażowej. Do tego z tyłu mamy dwie niewielkie lampy i pokaźny zderzak z chromowaną listwą (testowy egzemplarz posiadał ponad to czujniki parkowania). Nad tablicą rejestracyjną przewidziano miejsce na zgrabną chromowaną listewkę z artystycznym logo „pięćsetki”.

Fiat 500C 1.2 Lounge Dualogic – Ciasny, ale przyjazny

Retro styl nadwozia gładko wlewa się do kabiny. Mały Fiat ma unikalną deskę rozdzielczą, z wielkim plastikowym panelem w kolorze nadwozia. Naprzeciwko kierowcy znajduje się duży ciekłokrystaliczny wyświetlacz, który zastąpił niezbyt czytelne analogowe zegary. Główne miejsce zajmuje tu duży prędkościomierz. Poniżej cyferek związanych z prędkością wyświetlane są dane z komputera pokładowego lub systemu audio. Po lewej stronie obok centralnego wyświetlacza znajdziemy wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej, a po prawej wskaźnik poziomu paliwa. Nie zapomniano również o obrotomierzu i 5-stopniowym wskaźniku ekonomiki jazdy. Warto wspomnieć, że testowana przez nas wersja posiadała zaprojektowany specjalnie dla Fiata 500 Interscope Sound System. Jest to system dźwiękowy klasy Hi-Fi, w skład którego wchodzi subwoofer o mocy 100 W oraz sześć mniejszych głośników. Jeżeli ktoś ceni dobrą jakość dźwięku w czasie podróży, to zdecydowanie warto zainwestować 1600 zł.
Multifunkcyjna kierownica dobrze leży w dłoniach – jest duża i mięsista, w naszym modelu obszyta jasną skórą, co świetnie komponowało się z resztą wnętrza. Można za jej pomocą obsługiwać zestaw głośno mówiący, a także odczytywać SMS-y na wyświetlaczu, pod prędkościomierzem. Warto dodać, że dzięki funkcji CITY, czyli dodatkowemu wspomaganiu kierownicy, parkowanie jest dziecinnie łatwe (ponad to mamy do dyspozycji pomoc pod postacią czujników parkowania). 

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Nowy Fiat 500
brak komentarzy
Aktualności
Fiat 500 Vintage ’57 - powrót legendy.
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

Andy

Recenzja ciekawa, ale nóż pisze się przez u zamknięte.

15 lutego 2018 22:35:38 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.