x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nowy SEAT Ibiza – co się zmieniło?

05.08.2015, 19:50 przez Bogusław Korzeniowski

Nowy SEAT Ibiza to połączenie emocji i dynamiki. To niewątpliwie model, który zawsze przyciągał kierowców szukających praktycznego, a jednocześnie dynamicznego auta. Nowy SEAT Ibiza z licznymi zmianami zaskoczy kierowców pragnących lepiej poznać nowe wcielenie ikony hiszpańskiej marki. 

SEAT Ibiza, który zadebiutuje w polskich salonach w drugiej połowie 2015 roku, jest wyznacznikiem nowych trendów w klasie samochodów miejskich. Ten model zyskał właśnie dawkę nowoczesności i charakteru, a zmiany stylistyczne dodały mu więcej stylu i młodzieńczej energii.

Czas na zmiany

Design zewnętrzny nowej Ibizy wciąż jest ekscytujący i dynamiczny. Auto zachowało swoją sylwetkę, a obok kosmetycznych zmian, jak nowa osłona chłodnicy i ostre załamania na masce, otrzymało reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED, które poprawiają widoczność w każdych warunkach.

Jako stylowe uzupełnienie, Ibizę można wyposażyć w nowe felgi o rozmiarze 16 i 17 cali oraz dobrać jej bardziej wyraziste kolory nadwozia. Nowy SEAT Ibiza bardziej niż poprzednik pozwala także podkreślić własną osobowość. Auto oferowane jest z różnymi pakietami kolorystycznymi, które wzbogacają wygląd Ibizy oraz dodają jej energii.

Wnętrze z nową jakością

Największe zmiany najmłodszego członka hiszpańskiej rodziny kryją się jednak w jego wnętrzu. SEAT Ibiza otrzymał szereg nowych systemów multimedialnych, a także nową jakość wykończenia, którą zaczerpnięto od większego modelu Leon.

Odświeżony design wnętrza Ibizy widać m.in. w projekcie tapicerki, wylotach powietrza i „zwróconej” w stronę kierowcy desce rozdzielczej. Dodatkowo, SEAT wprowadził do tego modelu szereg nowoczesnych rozwiązań:

- MirrorLink ułatwiający zintegrowanie systemu multimedialnego ze smartfonem i korzystanie z jego funkcji na ekranie samochodu,

- 3,5-calowy wyświetlacz pokazujący m.in. dane z nawigacji czy systemu Start-Stop,

- kierownicę wielofunkcyjną z takimi możliwościami, jak regulacja głośności radia i wybieranie stacji, obsługa telefonu i funkcji aktywowanych za pomocą poleceń głosowych oraz wybór informacji wyświetlanych na 3,5-calowym ekranie między zegarami,

- nowe systemy bezpieczeństwa, jak np. system rozpoznawania zmęczenia czy Automatyczny Hamulec Pokolizyjny, który uruchamia hamulce w chwili zderzenia, co ogranicza skutki kolejnego wypadku,

- kamerę cofania zintegrowaną z ekranem dotykowym, która ułatwia manewrowanie w ciasnych uliczkach i na parkingach,

- panel Climatronic, znajdujący się w dolnej części deski rozdzielczej, który daje kierowcy wybór – może pracować w trybie automatycznym lub manualnym,

- dyskretne oświetlenie LED, działające także w tracie jazdy i zapewniające pasażerom niepowtarzalną atmosferę podróży.

Wersje dla każdego

Nowy SEAT Ibiza w każdej ze swojej wersji dostarcza dreszczyku emocji. Zarówno 3-drzwiowa wersja SC, 5-drzwiowy hatchback, jak i kombi ST, zachowują doskonałe proporcje, jednocześnie podkreślając swoją kluczową wartość – dynamiczność.

Podobne artykuły

Premiery
SEAT Ibiza w nowej odsłonie
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.