x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

KJS-y działają pełną parą!

06.08.2015, 15:02 przez Paulina

Za nami pierwsza edycja Konkursowej Jazdy Samochodem – Rajd Makowski, rozgrywanej na terenach gmin Maków Podhalański oraz Zawoja. Impreza stanowiła drugą rundę cyklu SJS MaxiOes6, o puchar Koła Środowiskowego Automobilklubu Śląskiego w Krakowie. Dwie asfaltowe próby drogowe, cztery pętle, nagrody specjalne i huczna ceremonia mety –tak w skrócie prezentował się Rajd!

Uczestnicy rywalizowali na dwóch próbach sportowych: Zielone Łopiany (1,2km) oraz Górskie Widoki (1,3km). 1. Rajd Makowski był imprezą towarzyszącą 52. edycji Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Ceremonia mety oraz wręczenie nagród odbyło się przy akompaniamencie koncertów w samym centrum tego wydarzenia.

Gościem specjalnym zawodów był Xavier Panseri pilot Krzysztofa Hołowczyca podczas tegorocznego Rajdu Dakar. Natomiast rajdówką z numerem 00 „przecierał" trasę Aleks Zawada, startujący w rajdowych ME juniorów, zwycięzca niedawnego Rajdu Ipres w Belgii.

Pierwsi na metę dotarła załoga Rybka i Grzesik, na drugiej pozycji uplasowali się Głuszczyk i Bułat (+9,07s), a na trzeciej Pukała i Tochowicz (+14,10s, triumfatorzy klasy piątej). Czwarte miejsce zajęli Dominik i Kamil Momola, najszybsi w klasie czwartej. Poniżej prezentujemy tabelę wyników.Ponad to, pierwsze miejsca w poszczególnych klasach* zajęli
- Klasa 1: KOTOWICZ Łukasz/TALAREK Robert (583,33)
- Klasa 2: MIKA Paweł/MADEJ Grzegorz (533,41)
- Klasa 3: RYBKA Krzysztof/GRZESIK Krzysztof (502,18)
- Klasa 4: MOMOLA Dominik/MOMOLA Kamil (519,35)
- Klasa 5: PUKAŁA Tomasz/TOCHOWICZ Adam (516,28)


GALERIA


Pierwszy Rajd Makowski udało nam się zrelacjonować dzięki nieocenionej pomocy Koła Środowiskowego Automobilklubu Śląskiego w Krakowie, Honda Kolaczek i Rajdy24.pl.

*- klasy zależne są od pojemności silnika

Paulina Tomaszewszka

Podobne artykuły

Aktualności
Lubisz konkurencję i adranalinę?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.