Auris Touring Sports - powrót kombi w segmencie

27.09.2012, 11:02 przez konrad

Nowa Toyota Auris dołączając do oferty wraz z nową generacją Aurisa nadwozie kombi (Touring Sports), będzie stanowiła istotny element planowanego wzrostu udziału kompaktowej Toyoty w klasie.

Dziś wersje kombi stanowią 25% całego segmentu C w Europie. W przypadku Polski odsetek ten jest nawet większy, i osiąga 30%. Dlatego wraz z decyzją Toyoty o przywróceniu tego typu nadwozia do swojej oferty, wiążą się plany znacznego wzrostu udziału nowego Aurisa w segmencie aut kompaktowych w Euopie i w Polsce. Trzeba tż pamiętać, że Toyota Corolla kombi święciła sukcesy na rynku samochodów flotowych.

Auris Touring Sports będzie pierwszym i jedynym kombi w segmencie C, oferującym możliwość wyboru wersji hybrydowej. Będzie to jednocześnie kolejny hybrydowy model Toyoty, który wkrótce zadebiutuje na rynku. Dzięki przemyślanej konstrukcji systemu, ani wnętrze nowego Aurisa, ani bagażnik w wersji hybrydowej nie będą różniły się pojemnością od modeli z tradycyjnymi silnikami spalinowymi.

Podobnie jak w wersji hatchback, nadwozie Aurisa Touring Sports otrzymało dynamiczną i wyrazistą linię, uzyskaną dzięki obniżonej wysokości pojazdu, agresywnemu przodowi utrzymanemu w języku stylistycznym Toyoty Keen Look i Under Priority, oraz wydłużonemu i niższemu o 80 mm niż w przypadku nadwozia hatchback tyłowi pojazdu.

Mając ten sam rozstaw osi co wersja hatchback (2 600 mm), nowy Auris Touring Sports jest o 285 mm dłuższy, dając większą pojemność bagażnika.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.