Toyota RSC — przyczajony tygrys z Kalifornii

17.08.2015, 11:23 przez Bogusław Korzeniowski

Toyota RSC — przyczajony tygrys z KaliforniiKoncept Toyota RSC został zaprezentowany po raz pierwszy na Chicago Auto Show w lutym 2001 roku. Wygląd tego 2-drzwiowego SUV-a z napędem na cztery koła zdecydowanie pasował do rozwinięcia swojej nazwy (Rugged Sports Coupé — muskularne sportowe coupé). Auto zaprojektowano przede wszystkim z myślą o młodych klientach — miało eksplorować nowe możliwości sportowych samochodów następnych generacji.

Nowoczesny SUV, który nawet dziś wygląda intrygująco, pokazywał wyraźne odejście od dotychczasowych projektów samochodów sportowych, inspirując się wieloletnią historią Toyoty w rajdach WRC (World Rally Championship). W tym czasie rajdy WRC przeżywały złoty okres popularności, zyskując coraz więcej fanów wśród młodzieży. Na fali wzrostu zainteresowania off-roadem Studio Calty Design Toyoty, to samo, które w ostatnich latach było odpowiedzialne za powstanie projektu Toyoty FT-1, postawiło na agresywną stylistykę koncepcyjnego SUV-a.

Wewnątrz kanciastego samochodu znalazła się skromna, funkcjonalna kabina z układem siedzeń 2+2, przypominająca kokpit samochodu wyścigowego. Ręcznie wykonana tablica rozdzielcza, fotele z włókna węglowego oraz wysoko zamontowana sekwencyjna dźwignia zmiany biegów nawiązywała do auta rajdowego, zgodnie z zasadą „bez zahamowań”, która towarzyszyła tworzeniu tego projektu.

Ostatecznie Toyota RSC pozostała tylko w sferze projektu, otworzyła jednak Toyotę na nowe trendy i pomysły. Fani wirtualnego ścigania mogli poprowadzić jej cyfrową wersję w grze komputerowej Gran Turismo.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.