Suzuki BALENO – zupełnie nowy model Suzuki

31.08.2015, 21:47 przez Bogusław Korzeniowski

Suzuki BALENO – zupełnie nowy model Suzuki

Suzuki Baleno, który zadebiutuje podczas 66. Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie, wyznaczy nowe standardy w klasie kompaktowych samochodów typu hatchback.

Doświadczenie Suzuki w tworzeniu samochodów sięga 1955 roku, gdy na rynek trafił pierwszy model Suzulight. Od 60 lat Suzuki stale tworzy samochody, których walory znacznie przewyższają oczekiwania względem kompaktowych aut.

W połowie lat 90-tych zachwycałem się Suzuki Baleno. Ten oferowany w Polsce jako czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowy kombi model (oferta w innych krajach obejmowała także trzydrzwiowy hatchback) jawił się wówczas jako „japoński ideał” z doskonałą techniką i parametrami jazdy przekraczającymi inne samochody popularne (bo cena była znacznie niższa niż japońska toyota)

Model Baleno, który zadebiutuje podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie, to zupełnie nowa konstrukcja. Zastosowanie nowej płyty podłogowej umożliwiło połączenie niewielkich rozmiarów z bardzo przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem. Pod dach Baleno trafiły też nowoczesne technologie, z których część jest zupełną nowością w samochodach marki Suzuki.

Pod maską Baleno pracuje nowy silnik BOOSTERJET. To litrowa jednostka z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Baleno będzie również dostępne z napędem hybrydowym SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki). To napęd typu mild hybrid. 

Suzuki Baleno trafi do europejskich salonów sprzedaży Suzuki wiosną 2016 roku. 

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.