Najpiękniejszy Citroen od czasów Mehari

02.09.2015, 21:47 przez Bogusław Korzeniowski

Czy pamiętacie państwo Citroena Méhari? Zapewne dla wielu jest to totalnie nieznany pojazd, ale dla miłośników Citroena model jest kultowym samochodem. Był to bowiem pierwszy na skalę światową samochód mający spełnić rolę modelu rekreacyjnego, zabawnego, czyli czegoś co nasi zachodni sąsiedzi określają jako Das Freizeitauto. Obecnie na bazie Citroena Cactus ta legenda odżywa...

Z okazji Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie CITROËN zaprezentuje w ramach światowej premiery swój nowy samochód koncepcyjny zainspirowany modelem Méhari: CITROËN CACTUS M. Nowy concept car CITROËNA stanowi „outdoorową” interpretację modelu C4 Cactus, pełną świeżości i optymizmu. Oprócz oryginalnego designu, auto doskonale oddaje styl życia, który w przypadku CITROËNA oznacza koncentrację na przyjemności spędzania wolnego czasu. Doskonale radzący sobie w każdym terenie i w każdej sytuacji concept car CITROËN CACTUS M przywołuje na myśl skojarzenia ze swobodą, ucieczką od codzienności i dobrym samopoczuciem.

  Plenerowy crossover Styl samochodu koncepcyjnego CACTUS M, jest jeszcze bardziej terenowy niż w  CITROËNIE C4 Cactus,. Wyraźnie widoczne jest także pokrewieństwo z concept carem CITROËN Aircross, zaprezentowanym podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju w kwietniu br. Mocno zarysowane wokół kół błotniki podkreślają muskularną budowę tego auta. Bardziej pionowo ustawiona przednia szyba, wysoko poprowadzona linia okien i koła o zwiększonej średnicy podkreślają rekreacyjny charakter. Drzwi wykonane są z plastiku i są lekkie i bezpieczne zarazem - stanowią znak rozpoznawczy modelu. To rozwiązanie nieodparcie kojarzy się z kultowym modelem Mehari - samochodem, który mógł dotrzeć praktycznie wszędzie. Całkowicie otwarta kabina CITROËNA CACTUS M umożliwia wsiadanie na tylne siedzenia przeskakując z boku nadwozia i opierając się na umieszczonej w tylnej części nakładce. W tym modelu nic nie oddziela pasażerów od otaczającego ich świata.

  Pomysłowy i na wskroś rekreacyjny. Dzięki przyjętej koncepcji, CITROËN CACTUS M jest idealnym samochodem do spędzania wolnego czasu. Design wnętrza stanowi doskonałą ilustrację zastosowania zaawansowanych technologicznie materiałów wykorzystywanych w aktywnym spędzaniu czasu w plenerze. Aby ułatwić korzystanie z auta bez ograniczeń, jego wnętrze zostało w całości przystosowane do mycia strumieniem wody dzięki umieszczonym we wnękach na nogi odpływom. Nawiązujące do świata surfingu siedzenia zostały zaprojektowane na kształt kombinezonów i są pokryte barwnym tworzywem neoprenowym, zapewniającym odpowiedni komfort i szczelność. CITROËN CACTUS M wyróżnia się również możliwościami aranżacji wnętrza, jakie zapewnia m.in. specjalna konstrukcja dachu, umożliwiająca pasażerom załadunek ich sprzętu (wakeboard, deska windsurfingowa…). Wszystko zaprojektowano tak, aby zapewnić maksimum wygody i komfortu psychicznego.

  Swobodna jazda w każdym terenie. CITROËN CACTUS M został stworzony do ucieczki od codzienności, eksploracji i odkrywania nowych terenów. Niezależnie od charakteru wyprawy, pogody czy warunków drogowych, wszystko zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu pasażerom komfortu podróżowania. System Grip Control pozwala uzyskać optymalną przyczepność w każdym terenie i swobodnie poruszać się po bezdrożach. CITROËN CACTUS M to również niczym nieograniczona swoboda dzięki możliwości zmiany aranżacji wnętrza kabiny, której siedzenia można przekształcić w kuszetki oraz nakryciu dachu, które może posłużyć za namiot. Nakrycie te, wsparte na innowacyjnym, pompowanym stelażu, zapewnia również skuteczną ochronę w czasie deszczu. CITROËN CACTUS M, to również przydatne na co dzień technologie pokładowe ze wszystkimi użytecznymi elementami wyposażenia z modelu C4 Cactus (dotykowy tablet, zmiana biegów z systemem Easypush…).

Koncepcyjny CITROËN CACTUS M stanowi współczesną interpretację wartości, które doprowadziły do stworzenia modelu Méhari. Wartości takich, jak komfort, dobre samopoczucie i aktywne spędzanie wolnego czasu, od zawsze przyświecających CITROËNOWI. CACTUS M, prezentowany obok modelu C4 Cactus i samochodu koncepcyjnego Aircross, stanowi doskonałą ilustrację witalności i spójności Marki.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.