x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Bentley Bentayga bez tajemnic!

09.09.2015, 16:16 przez Paulina

Bentley już w 2012 roku podczas genewskich targów motoryzacyjnych prezentując koncepcyjny model EXP 9 F dał jasno do zrozumienia, że zamierza wkroczyć do segmentu prestiżowych SUV-ów. Anglicy nie rzucają słów na wiatr i właśnie opublikowali pierwsze oficjalne zdjęcia oraz informacje o swoim najnowszym produkcie. Dodajmy – niezwykle luksusowym produkcie.

Bentley Bentayga, bo o nim mowa, zostanie zaprezentowany szerszej publiczności podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, które odbędą się już za kilka dni. Choć jego urodę można uznać za mocno kontrowersyjną, to już na pierwszy rzut oka nie można mieć wątpliwości co do marki. Muskularne nadwozie przykuwa uwagę czterema charakterystycznymi okrągłymi lampami przedzielonymi potężnym grillem. Masywną sylwetkę uzupełniają równie duże felgi, które dostępne są w rozmiarach od 20 do 22 cali. Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości z kim ma do czynienia, po naciśnięciu pedału hamulca rozbłysną tylne światła układające się w charakterystyczną literkę „B”.

Skóra, drewno i najnowsza technologia – z tym spotkają się ci, którym dane będzie zasiąść w kabinie Bentayga. Klasyczny kształt kokpitu skrywa w sobie 8-calowy, dotykowy ekran oraz pełen zestaw nowoczesnych systemów wspomagania kierowcy (rozpoznawanie znaków, asystent parkowania, wykrywanie obiektów na drodze w nocy czy wyświetlacz Head-Up). Ponad to auto może stanowić prawdziwe centrum multimedialne – łączność z internetem, wbudowana nawigacja, dysk twardy o pojemności 60 GB oraz system audio składający się z 18 głośników, to jedynie przedsmak tego co ma nam do zaoferowania Bentley. Gdyby ktoś mimo to był nieusatysfakcjonowany szwajcarska firma Breitling przygotował specjalny zegarek do Bentaygi - Mulliner Tourbillon z wyjatkowo skomplikowanym mechanizmem, który jest automatycznie nakręcany co pewien czas. Zegar może mieć obudowę ze złota i tarczę z macicy perłowej lub hebanu.

Ta 2,5-tonowa terenowa limuzyna napędzana jest najnowszą jednostką benzynową wprost z Wolfsburgu. Silnik 6.0 W12 o mocy 608 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego potrafi rozpędzić tego kolosa do „setki” w zaledwie 4 sekundy. Prędkość maksymalną ustawiono na 301 km/h. Co ciekawe Bentley wyposażył silnik Bentaygi w podwójny wtrysk paliwa – pośredni i bezpośredni oraz funkcję odłączania sześciu cylindrów podczas jazdy ze stałą prędkością i małym obciążeniem. Ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów ma natomiast tryb żeglowania pozwalający rozłączyć napęd przy puszczeniu gazu, by nie hamować silnikiem i oszczędzać paliwo. Bentayga ma także system start/stop wyłączający silnik jeszcze podczas dojazdu do świateł. Według producenta średnie zużycie paliwa ma wynieść 12,8 l./100 km.

Ten kontrowersyjny SUV trafi do sprzedaży w 2016 roku, lecz już dziś widomo, że prawie cała przyszłoroczna produkcja znalazła już nowych właścicieli. Anglicy spodziewają się, że Bentayga będzie najchętniej kupowanym modelem marki. Według wstępnych informacji ceny mają startować z poziomu 130 000 funtów, czyli ponad 750 tysięcy złotych. Dokładny cennik powinien pojawić się już niedługo.

Podobne artykuły

Aktualności
Bentley zaoferuje SUVa
brak komentarzy
Aktualności
Zielone światło dla SUV-a Bentleya
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.