x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Citroen Cactus M – plaża, wypoczynek, freestyl by Citroen

16.09.2015, 11:24 przez Paulina

Podobnie jak Méhari w swoich czasach (model powstały na bazie Citroena 2CV), koncepcyjny Citroen CACTUS M został zaprojektowany jako samochód plenerowy. Wszystko w nim zostało pomyślane tak, aby zbliżyć pasażerów do otaczającego ich świata i ułatwić im życie.

Citroen CACTUS M posiada dwoje długich drzwi, które podkreślają wrażenie kompaktowej budowy auta. Ich jednoczęściowa budowa (odlew z tworzyw sztucznych) zapewnia wyjątkową poręczność, zmniejszając przy tym całkowitą masę pojazdu. Drzwi te zostały zaprojektowane na wzór Airbumps i stworzone są z praktycznego poliuretanu. Ta „druga skóra”, pokrywająca również listwy ochronne zderzaków, jest odporna na uderzenia i zarysowania oraz na wodę morską, piasek i wszystko to, co mogłoby stanowić przeszkodę dla rekreacji i mobilności. Z uwagi na swoją konstrukcję, drzwi są zamocowane na widocznych zawiasach, podobnie jak w przypadku Citroëna Méhari, którego nadwozie było wykonane z tworzywa sztucznego.

Zainspirowany surfingiem Citroen CACTUS M jest pozbawiony dachu i ramek bocznych szyb. Auto jest całkowicie otwarte na zewnątrz. Posiada nakładki z prawdziwego drewna na progu bagażnika oraz na słupkach przedniej szyby, co nawiązuje do stylistyki desek surfingowych. Obręcze kół posiadają wywołujący optymistyczne skojarzenia rysunek przypominający kwiatowe motywy na kombinezonach surferów.

Jego logo, widniejące na progu bagażnika, mogłoby stanowić znak kolekcji „Freestyle” by Citroen

Bogusław Korzeniowski 

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test Citroen Cactus –model rodzinny czy budżetowy mieszczuch?
brak komentarzy
Testy samochodów
Test Citroena C4 Cactus - Lubię to!
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.