Europejska sportowa Optima

17.09.2015, 08:34 przez Bogusław Korzeniowski

Mając na celu zainteresowanie marką Kia klientów poszukujących bardziej emocjonalnego, usportowionego samochodu, sportowa Optima będzie drugim modelem GT w ofercie Kia Motors, po modelach cee'd GT i pro_cee'd GT, które wprowadzono na rynek w 2013 r.

Bardziej atletyczny design karoserii i kokpitu

Optima GT prezentuje się bardziej atletycznie niż standardowe wersje tego modelu – który i tak jest już jednym z najbardziej wyrazistych pod względem wyglądu samochodów segmentu D. Wersja GT wyróżnia się przeprojektowanym grillem „tiger nose” i śmiałą stylizacją nadwozia.   

Wewnątrz Optima GT bazuje na tym samym, wyrafinowanym wykończeniu wysokiej jakości, jakim charakteryzują się standardowe wersje Nowej Optimy. Aby kierowca nie miał wątpliwości co do cech auta Optima GT wyróżnia się wyczynowym  charakterem, którego nadają mu sportowe detale takie jak aluminiowe nakładki na pedały, nowa, sportowa kierownica czy chromowe akcenty.

Układ jezdny o zdecydowanie dynamicznym charakterze

Optima GT została opracowywana jako wspólny projekt Globalnego Centrum Badawczo-Rozwojowego Kia Motors w Namyang w Korei oraz Europejskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Rüsselsheim w Niemczech. Efektem prac jest sportowy sedan, który spełni oczekiwania europejskich kierowców w dziedzinie dynamiki jazdy.

Trzymanie się drogi, prowadzenie i osiągi zostaną dostosowane do bardziej muskularnego charakteru i stylistyki Optimy GT oraz jej dynamiki, jednakże bez poświęcania dopracowania i komfortu jazdy bardziej konwencjonalnych modeli w palecie.

Zaprojektowana z myślą o europejskich drogach, Optima GT otrzyma unikatowe nastawy zawieszenia, inne niż w wersjach standardowych, będzie też wyposażona w nowy system elektronicznej kontroli układu jezdnego ECS, indywidualizujący siłę tłumienia amortyzatorów dla każdego koła z osobna. Większe tarcze hamulcowe i specjalna wersja nowego układu kierowniczego o wspomaganiu elektrycznym  (R-MDPS) przyczynią się do dalszej poprawy dynamiki prowadzenia Optimy GT.

Rozwijająca wyższą moc niż inne modele w gamie, Optima GT będzie napędzana  245-konnym silnikiem 2.0 T-GDI (turbodoładowany silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa).

Bliższe informacje techniczne nt. Optimy GT zostaną ogłoszone przed europejską prezentacją.

Zupełnie nowa gama modelu Kia Optima w sprzedaży w Europie od 4. kwartału 2015 r.

Standardowa gama modelu Kia Optima wejdzie do sprzedaży w Europie w 4. kwartale br., zaś Optima GT dołączy do oferty w drugiej połowie 2016 roku. Również w przyszłym roku kierowcy będą mogli zakupić Optimę w nadwoziu kombi. 

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.