Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio.

17.09.2015, 12:20 przez Bogusław Korzeniowski

We Frankfurcie, Alfa Romeo Giulia została zaprezentowana w wersji „Quadrifoglio" (czterolistnej koniczyny), eksponując topową sportową wersję, w pięciu kolorach - czerwonym Rosso Competizione, białym Bianco Trofeo, czarnym Nero Vulcano, szarym Grigio Vesuvio i niebieskim Blu Montecarlo (Czerwona Rywalizacja, Białe Trofeum, Czarny Wulkan, Szary Wezuwiusz i Niebieskie Montecarlo) -  w połączeniu z tapicerką w skórze i Alcantarze.

Wystawione samochody wyposażono w potężny, 6-cylindrowy turbo-benzynowy silnik 2.9 o mocy 510 KM, zainspirowany technologią i doświadczeniem Ferrari, który staje się nowym punktem odniesienia marki. Przy tak potężnym silniku, Giulia Quadrifoglio gwarantuje ekscytujące osiągi: prędkość maksymalna 307 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy, a maksymalny moment obrotowy wynosi 600 Nm. Doskonała wydajność z największym poszanowaniem środowiska: rzeczywiście Giulia udowadnia, że jest najlepsza w swojej klasie pod względem poziomu emisji, który wynosi 198 gramów CO2 na kilometr. Inżynierowie Alfa Romeo Giulia zwrócili szczególną uwagę również na bezpieczeństwo: samochód jest w stanie wyhamować ze 100 km/h do 0 na odcinku krótszym niż 32 metry.

Jakość użytych materiałów, wyposażenie i doskonałe osiągi, jeszcze bardziej widoczne są w ekskluzywnej wersji, zarezerwowanej dla pierwszych Klientów, wyposażonej w najbardziej sportowe i najbardziej wydajne elementy w całej gamie. Giulia będzie modelem najbardziej sportowym i najlżejszym w swoim segmencie, idealnym do jazdy na torze, m.in. dzięki węglowo-ceramicznym tarczom hamulcowym oraz ultralekkim siedzeniom Sparco wykonanym z włókna węglowego. Wersja ta stanowi ostateczny wyraz nowej Giulii Quadrifoglio. Wersję z tym dodatkowym pakietem stylistycznym będzie można zamówić na stronie internetowej w kolejnych dniach po Salonie we Frankfurcie, w cenie około 94.000 euro, przykładowa cena dla rynku włoskiego.

Sprzedaż nowego modelu Giulia Quadrifoglio, za cenę wersji produkcyjnej wynoszącej około 79.000 Euro we Włoszech, rozpocznie się w ostatnim kwartale roku.

Prawdziwa wydajność Alfy Romeo ukryta jest w „kreacji" haute couture, o czym świadczy jej wyrazista stylistyka prezentująca trzy charakterystyczne cechy włoskiego stylu: wyczucie proporcji, prostotę i dbałość o jakość wykończenia. Całość tego motoryzacyjnego „dzieła" skoncentrowana jest na kierowcy oraz jego chęci przeżycia niezapomnianych wrażeń podczas jazdy, dzięki bezpośredniemu układowi kierowniczemu, świetnemu przyspieszeniu, możliwości błyskawicznej zmiany biegów i skutecznemu układowi hamulcowemu. Ponadto, wybór napędu na tył lub 4x4, nie jest tylko hołdem złożonym autentycznym korzeniom legendarnej Alfy Romeo, ale również rozwiązaniem technicznym zapewniającym wysokie osiągi i dobrą zabawę.

Dodatkowe cechy nowego modelu to idealny rozkład masy (50/50 między dwoma osiami), zaawansowane technologicznie zawieszenia przednie i tylne (z przodu wyjątkowe wielowahaczowe rozwiązanie opracowane przez markę Alfa Romeo) oraz najbardziej bezpośredni układ kierowniczy na rynku. Zostały zaproponowane też wyjątkowe i ekskluzywne rozwiązania techniczne, takie jak technologia Torque Vectoring do pełnej kontroli stabilności, Integrated Brake System (Zintegrowany System Hamulcowy) znacznie skracający drogę hamowania oraz Active Aero Splitter, aerodynamiczny, wysuwany spoiler, który aktywnie zarządza dociskiem aerodynamicznym przy dużych prędkości.

Wreszcie, aby osiągnąć najlepszy stosunek masy do mocy (poniżej 3 kg/KM), Alfa Romeo Giulia łączy niezwykłe osiągi z szerokim zastosowaniem ultralekkich materiałów, takich jak: włókno węglowe, aluminium, i kompozyt aluminium oraz i tworzywa sztuczne, co pozwala osiągnąć masę pojazdu równą 1.524 kg (w stanie suchym).

Po raz pierwszy wystawiona podczas salonu motoryzacyjnego, nowa Giulia miała swoją światową premierę dnia 24 czerwca 2015 - 105 rocznica narodzin tej włoskiej marki - uczczoną porywającym występem mistrza Andrea Bocelli. Wydarzenie w wydarzeniu, dla którego nie mogło zostać wybrane lepsze miejsce niż nowe Muzeum Alfy Romeo w Arese, „dom" marki, który ponownie otworzył swoje podwoje dla szerokiej publiczności. Odnowiona powierzchnia wystawowa gości pod swym dachem najsłynniejsze i najbardziej innowacyjne dzieła firmowane przez Alfę Romeo, które zapisały najważniejsze karty historii motoryzacji i które jeszcze dzisiaj są źródłem inspiracji dla młodych projektantów i inżynierów tej marki.

Jest pięć elementów, dzięki którym Alfa Romeo stała się jednym z najbardziej pożądanych marek samochodowych na świecie: wyraźnie włoska stylistyka, nowoczesne i innowacyjne silniki, doskonałe rozłożenie masy (50/50), wyjątkowe rozwiązania techniczne, najlepszy stosunek masy do mocy. Są to niezbędne elementy do stworzenia Alfy Romeo, które razem dają życie „mechanice emocji" (meccanica delle emozioni). Jest to silny i wyrazisty przekaz rozpowszechniany na całym świecie, po włosku, składając hołd ojczyźnie, w której marka powstała ponad 100 lat temu. To legenda, która do dziś wyprowadza symbol Made in Italy na codziennie przemierzane drogi, na najsławniejsze tory wyścigowe oraz do serc milionów miłośników na całym świecie.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.