Absurdy z zakresu klient nasz pan

29.09.2015, 19:01 przez Bogusław Korzeniowski

Inżynierowie tak bardzo zaangażowali się w perfekcyjne dopracowanie auta, że postanowili przeprojektować kieszeń w tylnych drzwiach modelu Qashqai, kiedy okazało się, ze nowa butelka popularnej japońskiej zielonej herbaty nie zmieści się w niej bez lekkiego zgniecenia. Nie chcąc ryzykować niezadowolenia klientów, Nissan zmodyfikował tę kieszeń... nakładem ponad 50 000 euro.

Ci sami inżynierowie, z pomocą pomysłowo skonstruowanych robotów, otwierali i zamykali maski silnika i drzwi w crossoverach - w sumie ponad 48 000 razy w przypadku pokryw silnika i nieprawdopodobne 1,2 miliona razy w przypadku drzwi. Te liczby przyprawiają o zawrót głowy, ale odpowiadają przewidywanej intensywności eksploatacji tych elementów przez cały okres użytkowania pojazdu.

Crossovery Nissana wyznaczają nowe standardy także pod względem estetyki i funkcjonalności wnętrza. W ponad 300 testach oceniono i wypróbowano pod względem komfortu ponad 20 wariantów fotela kierowcy. Sprawdzano też odporność wykończenia wnętrza na typowe plamy z czekolady, oleju, szminki, żelu do włosów i kawy.

David Moss, starszy wiceprezes Europejskiego Centrum Technicznego Nissana, powiedział: „Niektóre zbudowane przez nas urządzenia i przyrządy mogą wyglądać jak dzieła szalonego konstruktora. Ale dzięki nim mogliśmy się upewnić, że crossovery Nissana są gruntownie przetestowane i będą zaspakajać potrzeby naszych klientów - teraz i przez najbliższe lata".

Ta strategia najwyraźniej się sprawdza. W ubiegłym roku sprzedaż crossoverów Nissana w Europie przekroczyła 400 000, co daje udział 12,7% w rynku crossoverów. To kolejne potwierdzenie pozycji Nissana jako lidera sektora oraz dowód wyjątkowości stylistyki, znakomitej efektywności mierzonej zużyciem paliwa oraz zaawansowania technicznego crossoverów Nissana, czyli cech poszukiwanych przez współczesnych europejskich klientów.

*  Dotyczy wszystkich 3 modeli Qashqai od czasu premiery rynkowej, 1 modelu X-Trail i 2 modeli Juke = 6 modeli

** Niedawno wyprodukowano 500‑tysięczny egzemplarz nowego Nissana Qashqai; próg ten przekroczono po zaledwie 21 miesiącach produkcji - najszybciej w dotychczasowej historii przemysłu motoryzacyjnego w Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.