Nowy Hyundai Tucson osiąga maksymalną notę w testach Euro NCAP

07.10.2015, 21:15 przez Bogusław Korzeniowski

Nowy Hyundai Tucson okazał się jednym z najbardziej bezpiecznych samochodów w segmencie i otrzymał maksymalną notę: pięć gwiazdek w testach Euro NCAP. Wynik jest odzwierciedleniem konsekwencji Hyundaia w implementowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych i zwiększających bezpieczeństwo w całej gamie modelowej.

"Nowy Tucson został wyposażony w szereg systemów czuwających nad bezpieczeństwem pasażerów, takich jak np. system automatycznego hamowania. Najwyższa ocena od Euro NCAP jest kolejnym dowodem, że jakość i bezpieczeństwo naszych samochodów są dla nas nadrzędne." – powiedział Thomas Schmid, dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

Wyniki testów Euro NCAP pokazują, że Tucson jest jednym z najbardziej bezpiecznych i kompleksowo wyposażonych modeli w segmencie. Marka wykorzystuje w swoich samochodach najnowsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa czynnego i biernego, co bezpośrednio przekłada się na najlepsze wyniki w ocenie samochodu.

W badaniach Euro NCAP zwrócono uwagę na system utrzymywania pasa ruchu oraz system informacji o znakach ograniczenia prędkości, podczas gdy Tucson wyposażony jest w szereg innych funkcji pozwalających uniknąć lub zminimalizować konsekwencje wypadków. Należą do nich: system automatycznego hamowania awaryjnego - ostrzegający kierowcę o niespodziewanych sytuacjach i w razie potrzeby zatrzymujący samochód, system monitorowania martwego pola, system ostrzegania o ruchu poprzecznym, czy systemy kontroli trakcji i stabilizacji pojazdu.

Tucson posiada także aktywną maskę, która w razie kolizji czołowej z pieszym unosi się, aby zamortyzować uderzenie.  Samochód skonstruowany jest w 30% ze stali o wysokiej wytrzymałości, co zwiększa sztywność skrętną nadwozia oraz odporność na uderzenia.

Dzięki wyróżniającej stylistyce, zaawansowanym technologiom zwiększającym zarówno bezpieczeństwo jak i komfort użytkowania, Hyundai Tucson ma stanowić kontynuację sukcesu Hyundaia w segmencie SUV, w którym firma sprzedała w Europie już ponad 1,2 mln samochodów.

Sprawdź oferty dealerów

Hyundai logo

Szymański Lesław
Autoryzowany Dealer 

41-300 Dąbrowa Górnicza
ul. 11-go Listopada 31
Tel:+48 32 264 12 91

www.szymanski.hyundai.pl

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery


Aktualności

Copyright © 2018 CR PLUS Sp. z o.o.