x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Księżna Takamado na japońskim wieczorze podczas WFF! [VIDEO]

14.10.2015, 14:01 przez Paulina

Z okazji 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, wspieranego przez polski oddział firmy Mitsubishi Motors, w Kinotece i w Multikinie od ponad tygodnia trwa prezentacja najciekawszych propozycji filmowych nadesłanych z całego świata. Poniedziałkowy seans ekscentrycznej komedii „Podróż Chasuke” wyreżyserowanej przez Sabu okazał się niezwykły. Projekcję filmu stworzonego przez jednego z najbardziej cenionych japońskich reżyserów oraz Wieczór Japoński zorganizowany przy współpracy z Ambasadą Japonii w Polsce i polską filią Mitsubishi Motors zaszczycił swą obecnością wyjątkowy gość: Jej Cesarska Wysokość Księżna Takamado. To już druga wizyta Księżnej Hisako Takamado w Polsce, która tym razem przybyła na pięć dni, by zwiedzić Warszawę, a następnie Kraków w celu propagowania rozwoju japońsko-polskiej wymiany kulturalnej i intelektualnej. W stolicy Księżna Japonii spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką w Pałacu rezydenckim a wieczorem wzięła udział w projekcji filmu „Podróż Chasuke” w reżyserii Sabu oraz w Wieczorze Japońskim, w którego zorganizowaniu uczestniczył jeden ze sponsorów Warszawskiego Festiwalu Filmowego – firma Mitsubishi Motors. Księżna Takamado przed projekcją filmu wygłosiła przemówienie, w którym podziękowała za zaproszenie organizatorom i zaznaczyła, jak ważne jest wzajemne promowanie wartości intelektualnych w krajach odległych od siebie tradycją i dziedzictwem kulturowym. Po seansie japońska Księżna wraz z gośćmi udała się do klubu Velvet, mieszczącego się na piętrze warszawskiego Multikina w Złotych Tarasach, gdzie z szerokim uśmiechem znalazła czas, by porozmawiać ze znakomitymi gośćmi, wśród których znalazł się między innymi Ambasador Japonii w Polsce Makoto Yamanaka oraz znany polski reżyser Krzysztof Zanussi.  


„Ciężko wyrazić, jak wielkim zaszczytem jest dla mnie spotkanie z członkiem japońskiej rodziny cesarskiej -  Księżną Hisako Takamado. Księżna to niezwykła osoba, odznaczająca się erudycją oraz wrażliwością na punkcie ochrony środowiska i promowania wartości intelektualnych. Ogromnie się cieszę, że udało się zorganizować Wieczór Japoński, który uhonorował znakomitego gościa i przybliżył uczestnikom kulturę Japonii.” – komentuje prezes polskiej filii Mitsubishi Motors Yasuyuki Oyama. „Jako szef polskiego oddziału Mitsubishi Motors jestem dumny, że możemy wesprzeć tak prestiżowe wydarzenie kulturalne.” – dodaje Oyama.

Mitsubishi Motors w filmowym świecie 

Firma Mitsubishi Motors i produkowane przez nią samochody znane są wielbicielom X muzy od wielu lat, między innymi za sprawą słynnego filmu „Szybcy i wściekli”. Polski oddział MMC także wspiera świat filmu – w tym roku firma dołączyła do grona sponsorów prestiżowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego a nowy Mitsubishi Outlander 2016, który niespełna dwa tygodnie temu miał swoją premierę w Polsce, został Oficjalnym Samochodem 31. edycji festiwalu. Inny znany model spod znaku Trzech Diamentów, Mitsubishi Pajero - wystąpiło także w roli samochodu głównego bohatera w debiutującym pod koniec września filmie „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza. 

Nowe Mitsubishi Outlander 2016

Mitsubishi Outlander 2016 zyskało nową, odważną stylizację, niebywale ciche i dopracowane wnętrze oraz dostępne w standardzie światła do jazdy dziennej oraz tylne oświetlenie w technologii LED. Modyfikacje zawieszenia i elementów konstrukcyjnych oraz nowa automatyczna, bezstopniowa skrzynia biegów zapewniają płynność jazdy i dynamikę. Efekty aż 100 modyfikacji stylistycznych i konstrukcyjnych zostały już docenione przez media, co znajduje odzwierciedlenie w wielu pozytywnych recenzjach dziennikarzy z branży motoryzacyjnej.

Podobne artykuły

Aktualności
Mitsubishi Motors na 44. Tokyo Motor Show 2015
brak komentarzy
Aktualności
Filmowe Mitsubishi!
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.