x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Najpiękniejsze polskie drogi z lotu ptaka [VIDEO]

15.10.2015, 10:08 przez Paulina

Podróż w poszukiwaniu najpiękniejszych polskich dróg trwała niemal dwa miesiące. W tym czasie ekipa pasjonatów slow drivingu sfilmowała dziesięć tras, w tym jedną wyłonioną w wyniku konkursu dla internautów. Zwycięska droga prowadziła przez Beskid Wyspowy. W filmie znajdują się także ujęcia z Małopolski, Podhala, Dolnego Śląska, Bieszczad, Mazowsza, Mazur oraz Pomorza.

Film został nakręcony głównie za pomocą dronów, stąd przeważają ujęcia z lotu ptaka. Można go zobaczyć tutaj:


Oprócz klipu na stronie www.pieknedrogi.pl znajduje się dziesięć filmów, z których każdy poświęcony jest konkretnemu odcinkowi podróży.

 Plebiscyt TOP 10

Premierze filmu towarzyszy plebiscyt TOP 10, którego celem jest wyłonienie najpiękniejszej, zdaniem internautów, polskiej drogi spośród pokazanych na filmie.

Plebiscyt potrwa do 6 listopada. W tym czasie internauci będą mieli możliwość oddawania głosów i uzasadnienia wyboru. Za najpiękniejszą zostanie uznana trasa, która zdobędzie największą liczbę głosów. Autor najciekawszego uzasadnienia otrzyma w nagrodę drona z kamerą. Głosy można oddawać na stronie www.pieknedrogi.pl.

 Slow driving na polskich drogach

Inspiracją do stworzenia filmów stała się filozofia slow drivingu, a więc jazdy bez konkretnego celu, dla samej przyjemności. Podróżowanie w duchu slow polega na poszukiwaniu nietuzinkowych miejsc, których nie znajdziemy na standardowych szlakach turystycznych. Chodzi o to, by odkrywać - ciekawe punkty na mapie, regionalne potrawy czy koloryt lokalny danego miejsca.

Pasjonaci tego nurtu zostawiają sobie więcej miejsca na spontaniczność, bowiem nie chodzi im jedynie o przemieszczenie się z punktu A do B, ale o czerpanie przyjemności z odkrywania nowych miejsc. Samochody Mazdy idealnie wpisują się w ideę slow drivingu, dając mnóstwo radości z jazdy.

Podobne artykuły

Aktualności
Kolejny sportowy model Mazdy?
brak komentarzy
Aktualności
Winiety i opłaty drogowe obowiązujące w Europie
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.