Nowy salon BMW Kraków – światowy format i światowy styl

17.10.2015, 09:20 przez Bogusław Korzeniowski

Jestem osobą racjonalnie stąpającą po ziemi, a liczne obserwacje różnych miejsc w wielu krajach pozwalają mi na prawidłową ocenę Polski. Stąd też nikt nie przekona mnie, ze Polska jest w ruinie, a także że jest krajem mlekiem i miodem płynącym.

Jesteśmy krajem podążającym za państwami o wysokim stopniu rozwoju, ale to doganianie peletonu nie jest łatwe. Musimy bowiem mieć świadomość, że gospodarcza czołówka nie jedzie na hulajnogach, a my nie gonimy ich dobrym samochodem. Jednakże patrząc na niektóre regiony Włoch, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, czy Francji, wielu już wyprzedziliśmy…

W piątek 16-go, w Krakowie zobaczyłem zaś, że doganiamy ścisłą czołówkę.

Oglądając wiele salonów samochodowych w Europie i poza nią muszę przyznać, że polskie dilerstwa są znacznie powyżej średniej. Ale punktów o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych jest w całej Europie naprawdę niewiele. Taki zaś punkt został otwarty w Krakowie przy ul Conrada 20.

To otwarcie nowego salonu BMW M-Cars miało bardzo uroczystą oprawę. Najpierw symboliczną wstęgę przecinali właściciel Marcin Kus i przedstawiciele BMW Polska, następnie biskup Tadeusz Pieronek poświęcił obiekt, potem zaś w nastrój wprowadzali uczestników Orkiestra Straussowska „OBLICATO” pod dyrekcją Jerzego Sobieńko i Grażyna Brodzińska (Primadonna Polskiej Operetki).

Samochodową Gwiazdą wieczoru było nowe BMW serii 7, które można było porównać z wszystkimi generacjami tego modelu.

Jeżeli jednak ktoś miał ochotą zaszyć się w samotności w „świątyni dumania”, właściciel Marcin Kus udostępnił do tego salę w której zgromadził swoją kolekcję samochodów. A jest ona naprawdę fantastyczna, co prezentujemy TUTAJ 

Bogusław Korzeniowski

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.