x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Abarth świętuje zwycięstwo Yamahy w klasyfikacji konstruktorów MotoGP

20.10.2015, 15:13 przez Paulina

Marka Abarth wjechała na tor na Wyspie Filipa w towarzystwie zespołu Movistar Yamaha MotoGP, który już może świętować zdobycie dwóch tytułów dla swoich kierowców oraz zdobycie mistrzowskiego tytułu w klasyfikacji konstruktorów.
Do rozstrzygnięcia pozostało jeszcze, który z kierowców Movistar Yamaha MotoGP, Valentino Rossi czy Jorge Lorenzo wywalczy tytuł Mistrza Świata? O rozstrzygnięciu zadecydują dwa pozostałe wyścigi sezonu.

Na Wyspie Filipa w Australii w miniony weekend rozgrywano szesnasty etap Motocyklowych Mistrzostwach Świata FIM MotoGP, które osiągnęły emocjonującą fazę finałową. Bezdyskusyjnymi gwiazdami tych Mistrzostw są Valentino Rossi i Jorge Lorenzo, dwaj kierowcy zespołu Movistar Yamaha MotoGP, którego Abarth jest oficjalnym sponsorem oraz oficjalnym dostawcą samochodów.

Brawurowi motocykliści z Tavullii (V. Rossi) oraz Majorki (J. Lorenzo) walczą o tytuł Mistrza Świata w wyjątkowo nieprzewidywalnym i zaciekłym finale sezonu. Ich wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej (miejsca 1 i 2) umożliwiły marce Yamaha już dziś świętowanie zdobycia tytułu mistrzowskiego przez jednego z nich, zapewniając sobie jednocześnie zwycięstwo w klasyfikacji konstruktorów.

W Pramac Australian Motorcycle Gran Prix Jorge Lorenzo zajął drugie miejsce, które dało hiszpańskiemu kierowcy 285 punktów w klasyfikacji generalnej, natomiast, dzięki czwartemu miejscu, Valentino Rossi utrzymał prowadzenie w klasyfikacji z liczbą 296 punktów.

Na Antypodach, logo Skorpiona zdobiło owiewki motocykli YZR-M1 kierowanych przez Valentino Rossiego i Jorge Lorenzo, udowadniając tym samym, że jest marką motoryzacyjną, którą utożsamia atmosferę panującą na torze i podziela wartości sportowego ducha i chęć zwycięstwa.

Podobne artykuły

Aktualności
Abarth świętuje podwójne zwycięstwo Yamahy.
brak komentarzy
Aktualności
Abarth i Yamaha
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.