x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Zachwycający concept car od Renault!

23.10.2015, 10:33 przez Paulina

Zespół projektowania przemysłowego Grupy Renault obchodzi pięćdziesiątą rocznicę śmierci Le Corbusiera (1965–2015), opracowując i tworząc projekt samochodu XXI wieku, inspirowany promowanymi przez architekta teoriami i zasadami modernizmu. W dwudziestoleciu międzywojennym narodziły się zarówno nowoczesna architektura, jak i nowoczesny samochód. Zachodzące wówczas zjawiska miały ogromny wpływ na modele życia dzięki demokratyzacji samochodu w Europie i na świecie po 1945 r. Ikona modernizmu, Villa Savoye, została zbudowana jako nowoczesne i idealne miejsce wypoczynku. W głównych zarysach stanowi podparyski dom rekreacyjny.

Niezwykła geneza

Wszystko rozpoczęło się 2 lata temu. W dziale projektowania Grupy Renault – poza standardowym odnawianiem dostępnej już gamy pojazdów – zespoły projektantów nieustannie pracują nad rozwiązaniami przyszłościowymi. To swego rodzaju forma przecierania nowych szlaków i chwila wypoczynku dla twórczych umysłów.

Zespołom Grupy Renault zaproponowano zgłębienie tematu „Przedmioty francuskiej kultury”. Poszukiwania i inspiracje szybko skoncentrowały się na złotym wieku samochodu, czyli latach 30. XX wieku. Wpływ Le Corbusiera wydaje się oczywistym źródłem refleksji, niejako koncepcyjnym prequelem nowoczesnego samochodu.
Projektanci odpowiedzialni za opracowanie koncepcji modelu Coupé Corbusier kierowali się takimi wartościami, jak prostota, wyraźna i estetyczna konstrukcja, elegancja geometryczna oraz perfekcyjne doświetlenie.

Zespoły działu projektowania Renault z dumą prezentują swoje dzieło przygotowane w hołdzie architektowi, projektantowi i wizjonerowi, któremu udało się wymyślić architekturę od nowa i uczynić ją dostępną dla wszystkich. Marka Renault podziela prezentowane przez niego podejście i promowane wartości.

Podobne artykuły

Aktualności
Peugeot 108 Tattoo Concept
brak komentarzy
Aktualności
Prototypy na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2013
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.