x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Największa na świecie flota pojazdów elektrycznych przygotowywana na COP21

26.10.2015, 11:28 przez Paulina

Alians dostarczy na konferencję klimatyczną Paris Climat 2015 dwieście w pełni elektrycznych samochodów. W trakcie wydarzenia flota musi pokonać 400 tys. km, zachowując zerową emisję* podczas eksploatacji. Flota będzie składać się z samochodów Renault ZOE, Nissan LEAF oraz Nissan e-NV200. Dwustu pracowników Renault i Nissan zgłosiło się do kierowania samochodami, aby wesprzeć zawodowych kierowców.

Alians Renault-Nissan po raz pierwszy dostarczy największą flotę pojazdów elektrycznych na międzynarodową konferencję. Alians jako oficjalny partner konferencji klimatycznej Narodów Zjednoczonych COP21 w Paryżu przekaże dwieście w pełni elektrycznych samochodów na doroczny szczyt, który odbędzie się w dniach od 30 listopada do 11 grudnia br.

Pojazdy te powinny pokonać ponad 400 tys. km przy zerowej emisji. Posłużą do transportu delegatów w trakcie 21. dorocznej konferencji klimatycznej (tzw. COP21). Weźmie w niej udział ponad 20 tys. osób akredytowanych przy ONZ, pochodzących ze 195 krajów.

Pojazdy elektryczne są praktycznym i przystępnym cenowo środkiem transportu, pozwalającym w znacznym stopniu ograniczyć emisję CO2. Zmniejszają również ilość regulowanych przepisami zanieczyszczeń emitowanych przez silniki, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jakości powietrza w naszych miastach. Sektor publiczny i prywatny mogą wspólnymi siłami przyspieszyć transformację w kierunku społeczeństwa bezemisyjnego – stwierdził Carlos Ghosn, prezes Aliansu Renault-Nissan. 

Podobne artykuły

Aktualności
Akumulatory w Nissanach LEAF zaskakują sprawnością
brak komentarzy
Aktualności
Elektryczny Nissan e-NV200 już w sprzedaży w Polsce
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.