x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test Alfa Romeo MiTo - Włosi kontynuują dobrą passę

30.05.2012, 09:59 przez Bogusław Korzeniowski

Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych samochody Alfa Romeo straciły swój indywidualny charakter. Starano się budować pojazdy tanie i ogólnodostępne, ale gorzej wyposażone i słabej jakości. W połowie lat dziewięćdziesiątych przyszło opamiętanie – nie każdy musi jeździć Alfą Romeo.

Zmiana postrzegania włoskiej marki rozpoczęła się od modelu Alfa Romeo 156. Wtedy też okazało się, że atrakcyjne stylistycznie i dobrze wyposażone samochody, mimo wyższej ceny, cieszą się na rynku dużym zainteresowaniem. Kolejnymi posunięciami była produkcja modeli 147 i 159 oraz zmiana jakości wykonania zaoferowana w „AR159”. W międzyczasie dla szczególnych klientów zaoferowano 8C Competizione.

Kolejną nowością (wiosna 2008) był „tańszy model”. Tą „tanią” Alfą spotkała mnie przygoda będąca najlepszym testem.

Alfa Romeo MiTo - małe jest piękne

Długość karoserii to zaledwie 406 cm, szerokość 172 cm i wysokość 144 cm, a stylizacja nadwozia jest nawiązaniem do modelu 8C Competizione. Charakterystyczna jest więc linia boczna, wyjątkowy kształt szyb w drzwiach bez ramki (typowe rozwiązanie w samochodach sportowych), profil maski silnika, wyróżniający przedni zderzak oraz kształt reflektorów przednich i tylnych wykorzystujących technologię LED.

Alfa Romeo MiTo - wnętrze

Wnętrze małej Alfy Romeo nie zaskakuje. Styliści firmy nie zrobili odstępstwa od innych modeli: wolant kierownicy ma specjalne wyprofilowania, pozwalające na dokładniejszy uchwyt, zegary są osłonięte wyprofilowanym daszkiem, nawiewy mają okrągły kształt, a deska rozdzielcza przed pasażerem jest przesunięta w kierunku szyby, zwiększając miejsce przed siedzącym. Również układ zabudowy konsoli środkowej – w której na wyższym panelu zblokowano radio i CD, a na niższym zestaw nawiewów i klimatyzacji – jest identyczny do jakich przyzwyczaili się wielbiciele marki. Jedyną indywidualnością jest przełącznik umieszczony miedzy lewarkiem, a konsolą środkową – urządzenie sterownicze DNA (nazwa to skrót Dynamic, Normal i All Weather) współpracujące z układem napędowym, hamulcami, sprzęgłem, zawieszeniem i skrzynią biegów.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Gloria – piękna Alfa Romeo
brak komentarzy
Testy samochodów
Test: Alfa Romeo GT - Ładna, efektowna, tania
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.